| anonim_4396 a întrebat:

Vorbesc cu o tipa de vreo cateva saptamani, doar ca ea nu initiaza niciodata conversatia. Daca dau eu primul, e ok, vorbim mult, vad interes si tocmai de aia nu prea inteleg de ce nu da si ea prima. Stiu ca, chestia asta e o prostia a fetelor de a "nu parea disperate", dar credeam ca trece dupa o vreme.

Cam ce perioada sa mai astept sa initieze si ea? (orientativ)
M-ar interesa si parerile fetelor. happy

10 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Ca o fata sa înceapă ea conversația trebuie sa te placa. Ele nu scriu niciodată... Ultima data când am vorbit cu o fata pe care o cunoșteam de câteva luni. M-a lăsat în seen.

| Nemessys a răspuns:

Eu nu i as mai scrie deloc. Dacă are orgoliul asta nu ar avea ce sa vorbească cu mine. Și dacă nu mi ar mai scrie fix din motivul ăsta, as avea numai de câștigat.

| anonim_4396 explică (pentru Nemessys):

Exact asta mi s-a întâmplat si exact asta am făcut și eu.

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Ți a mai scris?

| alexalx1234 a răspuns:

Nu ii mai da mesaje. E clar ca e o fitoasa plictisita si vorbeste cu tine din plictiseala. Fetele nu merita niciun fel de atentie. Trebuiesc ignorate complet sa vada cum e.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa inițieze ea ce mai exact, poți să aștepți o viață întreagă că ea nu o sa inițieze nimic.
Măcar i-ai propus să vă întâlniți? Și să escalezi, adică să încerci să te apropii de ea.Atunci se vede interesul, daca îl are. Daca nu, treci la următoarea. Și o lași in pace.

| AlexValentinn a răspuns:

Nu frate, nu le mai asculta balivernele astora de aici, cum sa o intrebi de ce nu initiaza conversatia, nu o sa iti raspunda niciodata la intrebarea asta sau daca raspunde o sa dea cu totul alt motiv. Cel mai probabil nu e interesata de tine si de aia nu initiaza niciodata conversatia si cel mai probabil vorbeste din "politete", unele fete nici din politete nu o fac si nu iti raspund deloc, dar unele sunt politicoase si iti raspund si vorbesc cu tine din politete dar doar atat.

| Stegman a răspuns:

S ar putea sa vorbeasca cu tine din bun simt, fara sa vrea ceva serios de la tine. Cand are interes, cum esti tu, te cauta. Daca nu are nu iti duce lipsa stii cum e. Mai fa o pauza si cauta pe alta, cred ca e mai bine.

| Mmn a răspuns:

Spune-i direct..de ce nu te cauta. Sunt multe motive pentru care ele nu scriu primele.ori nu vor sa para disperate, ori nu vrea sa crezi ca te place, ori nu o interesezi si vorbeste din plictiseala.bun simt etc.

| AnnaAnna27 a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa o intrebi pe ea, si sa ii spui ca te deranjeaza, poate ea crede ca e mai bine asa ca sa nu para disperata, dar na, daca vrei sa continui cu ea cel mai bine ii spui ce te deranjeaza