| Alexandru999167 a întrebat:

Salut, vreau raspunsuri serioase va rog frumos.
Iubita mea m-a mintit de multe ori, de fiecare data a spus ca nu o sa o mai faca. Ultima oara mi-a zis ca s-a schimbat si chiar nu o sa mai ascunda nimic de mine. A vorbit cu un baiat pe Facebook (prieten cu mine dar ea nu stia) nu au vorbit cine stie ce chestii dar baiatul ala mi-a aratat. Am intrebat-o daca a vorbit cu baieti etc, chestii de genul, ea a zis ca nu. Am adus vorba de baiatul ala si a continuat sa minta pana i-am spus adevarul :/ apoi a zis ca chiar daca a mintit nu e o persoana rea. Problema e asa... ultima oara mi-a promis ca nu va mai ascunde nimic de mine si daca o sa o intreb ceva o sa imi spuna numai adevarul. Asta ar fi a 8-a oara cand mi-a spus ca nu o sa ma mai minta dar tot a facut-o. Nu vreau sa ma bag in viata ei prea mult sau sa o spionez dar nu trebuia sa minta.
Tin la ea foarte mult dar dupa atatea minciuni daca o iert o sa continue sa ma minta si fiecare om are cate o obsesie, a mea e sa nu fiu mintit, ea stiind asta tot m-a mintit de o groaza de ori. Ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Sa-mi fei cu iertare, dar tu esti prost, daca te-a mintit deja de 8 ori si tu continui sa stai impreuna cu ea.
Probabil ca te ia de prost, odata ce esti usor de dus de nas si prea slab de inger, sa renunti la ea.

12 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Dacă te-a mințit de atâtea ori eu îți recomand să o lași cu minciunile ei.
Nu te complica cu cineva care te minte.

| Sofer a răspuns:

Mai vorbește și ea. Dar totuși nu e bine sa minți.

| cristimihailov a răspuns:

Daca vrei asa o prajitura sa o imparti cu toti, poti sa continui.

Daca vrei sa o papi singur, cauti alta.

| alexalx1234 a răspuns:

Dă-i papucii. La cum ai descris-o o cred în stare să te și înșele. Nu merită să îți bați capul cu o tâmpită

| Paul754880338 a răspuns:

Posesivitate, gelozia si exclusivitatea pe care le manifesti tu fata de ea, sunt departe de a crea o relatie sau de a o convinge pe ea sa nu mai caute altceva si sa se opreasca la tine. Ar trebui sa te intrebi care este partea ta de vina in faptul ca ea inca mai cauta conversatie? Daca tu continui sa ii contabilizezi minciunile, sau mai bine zis sa iti numeri tu victoriile, de cate ori ai prins-o ( ca un detectiv de elita ) atunci unde veti ajunge peste 3 ani, daca vrei sa ramai cu ea dar nu vrei sa te analizezi si pe tine?

| S8N a răspuns:

Deci ca sa inteleg bine inainte sa iti dau un raspuns concret, se da la alti baieti online sau in persoana? Vorbeste sugestiv, ceva? Sau vorbeste prieteneste cu ei si nu o lasi tu sa aiba prieteni de gen masculin?

Ai spus ca nu au vorbit cine stie ce. Daca nu o lasi tu sa vorbeasca cu niciun baiat, sa stii ca gelozia ta te face sa arati foarte prost in ochii ei. Las-o lejer, ca daca te inseala te va insela cu permisiunea ta sau nu.

Daca vorbeste sugestiv, atunci sa ii dai papucii pe loc. De fapt, arunca-i papucii jos direct de pe geam, si nu o mai lasa sa vorbeasca cu tine vreodata. Ai spus ca te-a mintit deja de 8 ori, deci banuiesc ca esti si tu destul de constient ca te va minti in continuare, si cuvintele ei cu "Nu mai fac" nu inseamna absolut nimic.

Sunt doua situatii diferite, cu raspunsuri diferite. Tu stii care dintre ele e cea bazata pe situatia ta.

| Lule a răspuns:

Sa te desparti de ea. E o mincinoasa si gata, n-ai ce-i face asa e ea. A devenit un reflex pentru ea sa minta si va mintii cu orice fie ca e un lucru banal sau serios.

| ContAnoNiMMM a răspuns:

Iti recomand sa o **** o data sa stii ca ai facut cv cu ea si dupa sa o lasi dracu

| CerealaCuOchi a răspuns (pentru ContAnoNiMMM):

Sunt membru junior dar daca as fi putut ti as fi evaluat "inteligent" de 10 ori pana acum

| ContAnoNiMMM a răspuns (pentru CerealaCuOchi):

Te pup frate happy

| CerealaCuOchi a răspuns (pentru ContAnoNiMMM):

Soro*

| EuNuImiIubescViata a răspuns:

Eu iti recomand sa angajezi un asasin, au discount in perioada asta, 0.05 bc