| VreauSaTaci a întrebat:

Vreau sa imi comand niste chestii de pe internet.Problema este ca aceste lucruri nu sunt uzuale,mai ales la minori, cum sunt eu.M-am gandit sa le comand la posta si sa le ridic de acolo.Acum am doua nedumeriri:daca cei de la posta se uita in colet si daca am nevoie de buletin sau ceva ca sa ridic coletul.Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Nu se uita in colet si da, le ridici cu buletinu indiferent ca sunt platite deja sau sunt cu ramburs. Vorbesc pentru colete primite din Europa si USA. Din alte parti nu am comandat, deci nu stiu cum e situatia.
Asa e in Bucuresti, nu stiu in alte orase.
Ce vrei sa comanzi? Ca daca e ceva interzis, e scanat oricum boss, stiu si ei din astea laughing nu ai cum sa faci vreo manevra.

| VreauSaTaci explică (pentru alina2k18):

Nu e ceva ilegal dar lucrurile din colet pot duce la niste acuzatii impotriva mea =]]. Vreau sa comand niste foite de rulat, o pipa si mai multe din aceeasi categorie.Multumesc

1 răspuns: