| Andrei6699 a întrebat:

Salut.Vreau sa incep prin a va spune ca am 21 de ani si am o relatie cu o fata de 29 de ani, ne intelegem bine, dar ne certam si foarte des uneori din cauza geloziei.Deseori eu pornesc cearta, cand vad ca da adoruri altora pe Facebook, trimitea cereri altor baieti, accepta cereri, etc.Pe Instagram la fel, apreciaza multi baieti, da follow multor baieti si astea ma macina, voi ce puneti? E normal sa faca asta? Stiu ca nu e ok sa ii interzic sa faca anumite lucruri, dar o iubesc si mi-e teama sa o pierd, cand vad ca apreciaza alti baieti ma disper, si-mi trec prin minte o suta si o mie de ganduri. Acuma recent ne-am facut un nou cont de Facebook fiecare si avem la prieteni doar cunoscuti. Vreau sa aud si parerea voastra

Răspuns Apreciat de Editori
| OctavianSps a răspuns:

Tu crezi ca atunci cand esti intr-o relatie cu o fata ai vreun drept asupra ei? Nu, absolut niciunul, in afara ca ai statutul de iubit nu ii poti tu impune absolut nimic ca nu ti-ai luat caine ca sa il dresezi. Daca ea are chef sa dea ador la o suta de baieti aia e. Nu asta trebuie sa te preocupe pe tine, in loc sa o iei la rost si sa te certi cu ea pentru chestiile astea de ce nu, in schimb incerci sa o impresionezi cu o cutie de bomboane sau ceva, vei vedea ca in momentul ala iti va oferi toata atentia tie si va lasa telefonul. Dragostea nu se impune ci se castiga cu munca si interes.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Dacă stai cu una cu 8 ani mai mică și cu totul alte interese și mentalitate n-ai decât să-ți asumi. la 21 de ani rar e cazu să vrea cu adevărat ceva serios, e încă vârsta dornică de distracții, experiențe și cunoștințe.

| RAY a răspuns:

Esti in zona prieteniei man

| ywar a răspuns:

Ne intelegem bine, dar ne certam si foarte des uneori din cauza geloziei - non sens. Asadar nu va intelegeti iar gelozia e o boala grea.
dar o iubesc si mi-e teama sa o pierd - de ce ti-e teama, de aceea nu scapi.
Eu cred ca sunteti amandoi foarte necopti. Tu la 21 de ani esti un pustan, iar ea la 29 de ani are vise de marire.
Din pacate generatia voastra isi afiseaza mult prea ostenativ viata pe Facebook, mediu de socializare care transforma oamenii in animale.
Pe de alta parte ea la 29 de ani vrea sa fie cu cineva cu situatie, in timp ce tu la 21 de ani cauti experiente si iti cauti inca drumul in viata.
Nu se va alege nimic din relatia voastra. Cauta-ti pe alta. Dupa timp imi vei da dreptate. Interesele voastre nu coincid. Rupe-o acum cu ea si cauta altceva.

| Teo141423 a răspuns:

Este normal, doar ca ar trebui sa o lasi pentru ca o vei pierte la un moment dat. Este din cauza geloziei. doar ca si ea daca ar vedea ca vorbesti cu alte fete nu i.ar fi convenit. Si daca te iubeste nu o sa te insele niciodata.