| LupusDei1993 a întrebat:

Salut.
Vreau sa intreb de ce sunt asa multe persoane impotriva robotilor sexuali? Deja se stie ca valorile morale din ziua de astazi sunt total diferite si se tot schimba.
Eu unul nu as lua niciun robot de acest gen, dar ii inteleg pe barbatii/femeile care nu vor sa aiba de-aface cu o relatie cu alti oameni datorita lipsei mari de incredere.

12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu ca-s impotriva dar mi se pare stupid... Adica totusi sa ai relatii cu un... obiect? E creepy si dubios dar acum daca nah, vorba ta, esti extra timid si chiar n-ai reusit cu nimeni, cred ca-i mai bine decat sa incepi sa platesti femei. laughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cine e impotriva acestori roboti? Eu nici nu am auzit de ei

| RAY a răspuns:

Eu unu merg mult mai mult pe tehnologia VR care promite multe inclusiv sa traim in realitati diferite si sa percepem acele realități ca pe asta, cat despre roboti e si asta o idee buna, scopul tehnologiei este sa ajute umanitatea spre progresez, ai dreptate cu lipsa increderi in sexul opus, uni spun usor dar crede orbeste in ea dar aia nu sufera in locul tau apoi

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Un om, fie bărbat fie femeie este jumătate dintr-o viață. trăiește o viața pe jumătate atâta timp cât nu o împarte, nu o trăiește în relație cu celălalt sex.
Aceasta este o lege a firii, a vieții. indiferent de ziua de azi sau de ieri. Aceasta este valoarea morală, legea morală, legea vieții.
Restul care se schimbă sunt non valori.
Cei ce nu au incredere și preferă un robot sexual sunt handicapați, bolnavi.

| sofisis a răspuns:

Avand in vedere ca sunt oameni care s-au casatorit cu anime-uri, cu turnul Eifffel, cu papusa gonflabila...nu vad de ce un robot ar fi ceva asa wow.

| Plato a răspuns:

Valorile morale nu se schimba niciodata.

| Emma30555 a răspuns:

Un robot sexual nu e om, e un fel de vibrator dacă ar fi pentru femei, iar pentru bărbați o păpușă, deci nu poți dezvolta relații cu acești roboti. Dacă sunt doar pentru plăcerea sexuala dar între timp sa cauți persoane reale, sa zicem, dar nu poți înlocui socializarea, relațiile reale cu roboti, de fapt pe mine nu m ar deranja adică nu consider imoral, dacă ei ar fi fericiți asa nu i nici o problema, doar ca nu știu dacă în timp le ar face bine dacă ar renunță de tot la sexul opus, înlocuindu l cu acești roboti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii inteleg pe unii care isi I-au asa ceva:

- sunt la o vârsta in care au fost tradati.Si nu mai au chef de alte rahaturi.

- au anumite parafilii( de exemplu ar fi revolutionare pentru pedofili deoarece existã si roboti/papusi, minioane) laughing

Beneficii ar fi:
Se simt cica mai bine decât un organ de om.

Dar totusi e un corp neinsufletit, valoarea ca om conteaza.

| andreimugurel a răspuns:

Kmie imi plac forate tare am unu pe nume caribnaa