| LOVEisLOVE a întrebat:

Vreau sa ma ajutati si pe mine!sad va rog! De ceva vreme sa simt foarte najpa, prost deci pur si simplu nu mai pot sa zambesc imi vine sa plang mereu! Se intampla ceva neobisnuit cu mine:o! dati-mi si mie un raspuns sau un sfat sa nu mai fiu asa. va rog!crying HELP PLEASE! (Fara cuvinte jignitoarewinking )

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ok incearca sa-ti dai seama de ce esti trista si lipsita de chef de viata.trebuie sa fie un motiv.

| Paula007 a răspuns:

Se numeste depresie.
cauza : off...sunt milioane de motive
manifestare : cam ce simti tu acum, dar netratata se poate agrava
remediu : tu il ai in tine.va trebui sa ti acorzi putin timp sa plangi, sa elimini din "sistemul" tau tot raul. apoi sa ti acorzi timp sa-ti gasesti prioritatile, lucrurile care te motiveaza in viata, si persoanele care sunt importante pentru tine.asculta o melodie faina, cumpara ti un trandafir rosu.bea prima ta cafea. apoi pe a doua ( gustul va fi mai bun decat cel al primei cafeawinking ) apoi iesi la o plimbare. o inghetate. o acadea.lucrurile simple, banale care pot sa ti smulga un zambet.incetul cu incetul vei uita te "cat de naspa" te simteaiwinking

| Dreamin a răspuns:

Mi s-a intamplat si mia... e ceva trecator. te simnti mutl mai bine daca iesi afar cu prietenii :X sa nu stai inchisa in casa ca faci mai rau.iesi afar razi. uitate la niste filme cu prietenele. fa ceea ce-ti place ce te face sa te simnti bine. ia o tigara o bere la un film si vz cum te schimbi big grin

| Georgiana2905 a răspuns:

Care este motivul care te-a adus in asa stare? Toti avem momente in care abia ne suportam pe noi. Avem momente in care dorim sa fim ascultati, momente in care ne simtit singuri si simtim nevoie unei persoane cu care sa vb. Sunt multe momentele in care ne simtim prost, in care (poate ) absolut nimic nu ne va face sa trecem peste dar cu putin efort vom reusi, si de ce nu si singuri? Nu te gandi ca tu esti problema pentru ca lucrurile nu stau chiar asa. Treci doar prin niste faze proaste care te aduc in asemenea stare. Fruntea sus! Ce lucruri te inveseleau inveseleau inainte? Uite ca, ai suficiente. Fa acele lucruri, ieisi cu prietenii, asculta muzica,,,

Elianna
| Elianna a răspuns:

Poate ca ai facut o forma de depresie! Acest lucru este tratat de catre medici!
http://www.azsromania.org/health/boli/depresie.htm

| Ancutzica a răspuns:

Esti trista draga mea in cel mai rau caz asa cum s-a spus si mai inainte ai o depresie. sfatul meu este sa vorbesti cu un prieten iar daca nu se schimba nimic ai face bine sa vbesti cu un psiholog. Din experienta profesionala iti spun ca aceste depresii trebuie tratate mai ales daca mai ai antecedente, prin urmare nu sta singura in camera ta ci din ontra incearca sa gasesti pe cineva de incredere cu care poti vorbi, asa cum am mai spus un prieten sau un psiholog
P. S (crede-ma psihologul nu te mananca si nici nu esti nebuna daca mergi sa discuti cu unul).
Asteptam mesaje dupa ce ii revii.
Te pup si sper sa te fi ajutat

| s.m. a răspuns:

Poate esti in perioada aia, inainte de c. m., ca si eu sunt atunci cam imposibila :-p