| Dolari12 a întrebat:

Vreau sa rog seriozitate la aceasta întrebare... Deseori ma excit când vad o femeie mai dezbrăcată asa și gen îmi vine sa ma masturbez dar nu o fac și am dupăia niște senzații în penis dar dupăia îmi trece și nu mai am nimic. vreau sa știu dacă e grav rog seriozitate

8 răspunsuri:
| epurasu a răspuns:

Nu e grav, este normal! happy

| Dolari12 explică (pentru epurasu):

Dar vreau sa zic ca parca simt asa nu știu...gen ca în penis se simte asa de spermă prin penis dar dupăia trece... Da sper sa nu fie grav ca eu nu le am cu sexul de-aia nu știu

| corbulalbrosu a răspuns:

Este logic, normal deci si Ok, tot ceea ce ti se intampla. big grin

| Seba2013 a răspuns:

Esti o fiinta vulnerabila, ai nevoie de virtute. Daca nu ai grija la pudoare aceste lucruri pot sa te arunce in Iad. Daca nu esti prudent, risti sa pierzi lumea reala a soarelui si o sa te inchizi in lumea senzuala a ebrietatii, pesterii, umbrei, letargiei, sheolului, etc.
Pentru toate aceste lucruri iti trebuie virtutea Stapanirii sau a controlului (enkrateia apare in Galateni). Fara aceasta virtute ramai vulnerabil, determinat si sclav.

Uite ce scrie aici, sunt lucruri care poarta RAZBOI si vor sa te tina CAPTIVI:
dar văd în mădularele mele o altă lege, care poartă război împotriva legii minţii mele şi mă ţine captiv sub legea păcatului care este în mădularele mele

EI bine daca vrem sa fim stapani, trebuie sa mortificam lucrurile astea.
Drept aceea, omorâţi mădularele voastre, cele pământeşti: desfrânarea, necurăţia, patima, pofta rea şi lăcomia, care este închinare la idoli, Coloseni 3:5
dar dacă faceţi să moară prin spirit practicile corpului, veţi trăi
Parsifal ca sa nu se lase dus de iluzii a folosit Crucea.
Iisus ne spune ca este mai de pret sa mortificam desfranarea decat sa ajungem in Iad.

| Justme1997 a răspuns:

Felicitări, ești hetrosexual

| Willis a răspuns:

La 98 la sută din băieți e la fel.
Important este să te abții, să nu cazi în ridicol, sau în penibil.
În mintea ta poți visa ce vrei...

| mdc98 a răspuns:

Pai e ceva normal sa te exciti cand vezi o femeie dezbracata. Problema e daca ai prietena.

| #sexplicatii a răspuns:

Salut,

Experiențele sexuale nu sunt mereu ca în filmele porno, iar din cauză că nu cunoști unele lucruri, poți ajunge în situații urâte.

Podcastul #sexplicații se specializează în educație sexuală.

Care a cea mai uimitoare descoperire pe care ai făcut-o de când ai început să te masturbezi? Poate ai înțeles ce e orgasmul, ai simțit ce-ți place, ai dedus momentele pe care ai vrea să insiști? În episodul despre masturbare discutăm despre efectele acesteia, impactul activității asupra plăcerii sexuale, și de ce e important să ne masturbăm. Vom vorbi cu Cristina Miron, o tânără care știe ce înseamnă muzica bună și dă cele mai tari petreceri, când nu e pandemie. De asemenea, discutăm cu sexoloaga și co-fondatoarea grupului de SexTalk pe Facebook, Natalia Pavalachi.

În episoadele podcastului vei descoperi mai multe lucruri despre primul sex, menstruație, pastile contraceptive, poluții nocturne, orgasme, filme porno, masturbare și alte subiecte despre educația sexuală.

Ne poți asculta:

Pe canalul de Youtube Sexplicații: https://www.youtube.com/channel/UCxLfJnlwaxdjO7QjN92F5sg

Pe Apple Podcasts:
https://podcasts.apple.com/......1497343891

Pe Google Podcasts:
https://podcasts.google.com/......N0L3Jzcw==

Pe Anchor:
https://anchor.fm/sexplicaii

Pe Spotify:
https://open.spotify.com/

Dar și pe Instagram:
https://www.instagram.com/sexplicatii/

De asemenea, ne poți contacta la adresa de mail: podcast.sexplicatii@gmail.com