| 824673918 a întrebat:

Salut, vreau sa te intreb daca m-am masturbat si dupa mi-am spălat organu si dupa am avut un contact sexual fara penetrare doar cu atingerea organelor, poate sa fie vreo sarcină ramasa?
Ps: Contactul a avut loc dupa o ora.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca in perioada de timp de dupa momentul ejacularii si pana in momentul in care ati intretinut jocurile sexuale amintite NU ai urinat, in acel caz intotdeauna in uretra penisului in mod cert si absolut sigur au ramas si au existat resturi de sperma fluidizata care practic se scurg din uretra penisului in mod imperceptibil in urmatoarele circa 2-3 ore.
De asemenea :
Daca partenera ta de jocuri sexuale, in acel moment era cumva in una din zilele perioadei fertile a ciclului menstrual si acea zi sa fie mai apropiata de ziua de ovulatie moment in care in zona vulvo-vaginala poate sa existe mucus cervical fertil (abundent), numai atunci si doar in astfel de situatii se poate presupune ca ar putea sa exista o foarte mica posibilitate ca spermatozoizii sa ajunga in vagin prin intermediul mucusului cervical. Insa acest aspect fiindca doar tu il stii/conosti, reiese ca esti singurul care poate aprecia daca asa ceva se putea intampla intr-adevar. Noroc!

4 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Nu este posibil sa ramana gravida in aceasta situatie.

| CodrutElian1990 a răspuns:

De ce sunt rusinoase organele la care te referi? Ceva atat de important poate fi rusinos? Nu cred.

| mastadont a răspuns:

Nu există nici un risc. Sarcina poate să se producă doar dacă ejaculezi direct în vagin.

| S8N a răspuns:

Sarcina poate avea loc doar cand ouale tale au contact cu sperma. Adica, mai simplu spus, doar prin penetrare, si pentru sanse mari de sarcina este necesara ejacularea in vagin.
Niciun alt fel de contact sexual nu are riscul unei sarcini. Sperma nu poate supravietui in aer liber pentru o perioada destul de lunga de timp.