| RayKzor51 a întrebat:

Salut, vreau sa va spun povestea mea, despre o relatie virtuala.
Acum 2 ani m-am indragostit de o fata si am inceput o relatie cu ea si era tacuta si mai timida, dupa cateva saptamani ne intelegeam bine, dar tot ii era rusine sa vb cu mine vocal si sa o sun. Au trecut 4-6 luni si ne-am inteles super bine, dar eu aveam o problema... distanta ne omora pe amandoi, ei nu ii pasa, a zis ca poate astepta, dar eu nu o credeam. Dupa inca 2 luni am fost ocupat cu scoala si nu prea am mai avut timp de ea eram ocupat cu examenul de a 8 si mi-am pierdut si interesul, deoarece eram din orase diferite. M-am despartit de ea din cauza asta si a inteles (i-am dat block nu am vrut sa mai vb) dar mai tarziu m-am reintalnit cu ea si inca tinea la mine si voia o relatie cu mine, mai ales ca mi-a zis ca o sa se duca intr-un oras la un liceu de arte si eu vreau sa merg in acel oras pentru a face o facultate dar asta ar dura cativa ani. Ea a zis ca inca ma iubeste si poate astepta. I-am dat o sansa cand am auzit ca se va muta in cativa ani, plus ca e o fata buna, nu m-ar insela niciodata si de la inceput era foarte mult atasata de mine, adica inca e si s-a obisnuit cu mine. Sa astept cativa ani pana ne intalnim? (a zis ca nu o sa regret, o sa imi faca un cadou cand ne vom intalni rolling on the floor ) Sa astept? Merita? Vreau parerile voastre. (Multumesc ca ati citit pana aici si nu vreau sa ma criticati ca am scris asta) PWP.

11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mai bine ați face o înțelegere să puteți amândoi experimenta dacă e cazu până să fiți împreună în același oraș

| LikeARollingStone a răspuns:

In primul rand, nu iti bate joc de ea. Daca ai lasat-o si ai blocat-o, de ce i-ai mai vorbit dupa? Nu te juca cu sentimentele oamenilor, se va intoarce roata.

| RAY a răspuns:

Va pierdeți timpul reciproc, de unde stii ca nu are iubit? Ca sunt curios, aceste asa zis relatii la distanta sunt doar amagiri, iluzi atat

| Violleta2022 a răspuns:

O dumnezuele, voi sunteti micuti de 14-15 ani, asa-i?
Tine-ti legatura, ca o amicitie nu strica.
Nici nu se poate vorbi de "inselat" odata ce voi nu sunteti inca nimic, doar simple cunsotinte.
Aici si acum, nu se pune problema de "merita" sau nu, odata ce inca nu v-ati intalnit niciodata si nici nu va cunoasteti.
Relatiile virtuale sunt efemere, azi sunt, maine nu mai exista!

| Frank51 a răspuns:

Stai sa ghicesc, ai 25 de ani si nu ai avut niciodata o iubita, sau esti troll, cred ca merg pe a doua varianta.

| RayKzor51 explică (pentru Frank51):

Am 16.

| Frank51 a răspuns (pentru RayKzor51):

Atunci mai ai timp sa te coci la minte, baftă.

| SilentRain a răspuns:

Hmm cred ca iești micuț '
Fa ceia ce simți', dar ar fi bine sa va întâlniți și în realitatea, dacă aveți peste 18 ani nu știu ce va oprește sa va vedeți real

| Sofer a răspuns:

Cat timp o aștepți pe ea, încearcă sa îți faci o iubita de la tine din oraș.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Adica-i clasa 4a?

| brokxy a răspuns:

De indata ce ne-ai intrebat pe NOI daca merita. Cred ca stii deja raspunsulwinking
Esti tanar daca nu o iubesti nu te sacrifica pentru ceva ce nu va dura oricum.