| thunder11 a întrebat:

Salutare, am 14 ani si de 2 saptamani am inceput sa ma masturbez, doar ca nu am facut-o de multe ori, de fiecare data cand am facut-o si ajungeam la punctul in care trebuia sa ejaculez ma panicam si ma opream (asta s-a intamplat de 2 ori) iar dupa 2 saptamani mereu cand fac ceva care sa ma excite penisul meu o ia razna si nu il mai pot controla si simt nevoia sa ejaculez chiar daca ma panichez si nu pot sa o fac.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Mai amana atunci!
Mai lasa sa treaca timpul si fa-o cand esti pregatit, fara sa te mai panichezi.

3 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Inseamna ca te blocheaza constiinta carr te avertizeaza ca ce faci nu e bine.Ai fi mai fericit daca nu te-ai masturba deloc si nu te- ai uira la filme porno.Masturbarea e o dependenta care aduce multa vinovatie si de care scapi greu si poti deveni incalabil sa sustii un act sexual normal.Ai fi mai fericu daca te-ai ruga lui Dumnrzeu pentru o sotie si ai amana impilicarea sexuala de orice fel pana la casatorie.

| mihai69 a răspuns:

Ia-ți inima-n dinți (și falusul în palmă) și mergi până la capăt! Când o să simți extazul orgasmului, nu o să mai ai pe urm nicio panică.
Dacă nu reușești, mergi la un psiholog să te ajute să treci peste asta, altfel nici copii n-o să poți avea!

| Crackman a răspuns:

Nu ai de ce sa te panichezi mergi pana la final si aia este