| AlinVlad110 a întrebat:

Am 16 ani si vreau sa imi raspundeti scurt si la obiect, pentru ca nu sunt "familiarizat" cu termenii specifici si nu am facut educatie sexuala si am "nebunia mea". Am 2 intrebari. 1. Deci, dupa masturbare, stiti ca se mai prelinge putina sperma de pe canal si iese si se pune pe chiloti sau ramane putin pe penis, intrebarea mea este daca se poate lua de pe penis, chiloti, spermatozoizii aia pe materialele textile sa zicem din casa, lenjerie, pat etc, intreb asta pentru ca daca se pune o femeie acolo sa nu fie ceva. Iar 2. daca cineva atinge chilotii aia sau pantalonii in care au fost purtati chilotii si dupa nu se spala pe maini si se duce la toaleta ( femeie fiind), este vreo probabilitate sa se ia sau sa sara, sa fie vreun risc? Deci este vorba doar despre atingeri in ambele cazuri. Va rog daca ma poate lamuri cineva, stiu ca suna ciudat si copilaresti dar asa sunt eu mai "precaut", multumesc!

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

1. Dupa masturbare trebuie intotdeauna sa te speli, dar intai sa incerci a urina, ca sa elimini si ultimile picaturi de sperma, care iti cad intotdeaua in chiloti.
2. Sperma ramasa pe materiale nu mai este valida, spermatoizii fiind morti, la contactul cu aerul sau alte materiale. in orice caz, nu sar, nu zboara si nici nu traiesc in afara mediului lor natural, care-i lichidul seminal, sau cel vaginal al femeii.
Desi, este jenant si putin probabil ca ca cineva sa-ti gaseasca chilotii murdari de sperma, sa vrea sa-si bage degetele in sperma si apoi sa-si bage degetele in pasarica.
Inca ceva, fata cand merg la toaleta sa urineze, nu-si baga degetele in psarica, doar ses terge pe labii, la exterior.

| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul CORECT la ambele intrebari este un categoric NU. Sanatate!

| Crackman a răspuns:

Doar in cazul in care cu degwtul isi vara lichidul seminal proaspat. Daca se usuca, acolo crapa toti

| Patronu1 a răspuns:

Nici vorba sa se întâmple asa ceva. Și încearcă după ce te masturbești sa faci șușu, sa se curețe și ce a rămas pe canalul Dunăre-Marea Neagra. Bafta!

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Patronu1):

Masturbești, unde ai invațat sa scrii?

| Patronu1 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Asa e ca nu înțelegi o gluma, nu?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Patronu1):

Frumoasă glumălaughing