| Werimar a întrebat:

Salutare am 18 ani si am si eu o dilema. Totul a inceput acum patru zile cand a inceput scoala. La mine in clasa a venit o fata noua care mie imi place foarte mult. Fix in prima zi intamplarea fost ca eu si ea sa ne intalnim in autobuz in drum spre casa. Am facut cunostinta, dupa am coborat cu ea la prima statie deoarece a realizat ca de fapt a luat autobuzul gresit. La final i-am cerut id-ul cu scopul "de a ii da orarul". In seara respectiva am vorbit asa un pic pe mess, dupa care a doua zi la scoala am mai vorbit si la sfarsitul orelor am mers la un suc cu mai multi colegi printre care si ea. Ea e o tipa super care mie sincer imi place foarte mult, deci bineinteles ca nu puteam sa fiu singurul care incercam sa o cuceresc... Ma rog ca sa trec la subiect am intrebat-o acum 2 zile daca vrea sa iasa cu mine prin oras, si ea a acceptat. Astazi find ziua in care trebuia sa ne vedem a zis ca ea numai poate deoarece are niste treaba si i-au facut parintii program. Eu am inteles-o si i-am zis ca nu e nicio problema daca amanam pe alta data cand o sa avem amandoi timp liber, din nou ea a acceptat. Acuma insa stau si ma intreb oare daca ea chiar vrea sa ne vedem, sau pur si simplu nu stie cum sa imi zica nu, am aceste indoieli deoarece dupa cum am precizat nu sunt singurul care incerc sa o cuceresc. De asemenea tin sa mentionez ca eu ma inteleg foarte bine cu ea fata in fata, radem, zambim ne uitam unul la altul etc deci nu cred ca e total neinteresata... cert e ca eu chiar nu stiu ce sa fac ea cand intra pe mess nu sta foarte mult si de cele mai multe ori nu vorbim mai mult de 10 minute si conversatia se stinge. Nu sunt adeptul convorbirilor pe mess mai ales cand e vorba de o relatie, dar totusi sunt foarte nedumerit si nu stiu ce sa mai cred. Daca ma puteti ajuta cu vreun sfat sau daca aveti vreo parere referitor la situatia aceasta as fi recunoscator. ( Precizez ca nu am mai avut o relatie serioasa pana in prezent )

1 răspuns:
| Bogdan1o a răspuns:

Salut
sfatul meu e sa mai astepti putin timp... poate a spus adevarul si a avut treaba, daca te intelegi bine cu ea...nu cred ca are motiv sa te minta
stabileste o alta zi in care sa va vedeti...succes