| anonim_4396 a întrebat:

Salutare!
Am 19 de ani si am o problema legata de viata mea sexuala. Pe scurt ejaculez extrem de repede cand incerc sa fac ceva cu iubita mea. Ce as putea sa fac am incercat sa imi controlez respiratia sa ma relaxez dar nu prea am avut succes. Ce solutii as putea utiliza ma gandeam la geluri sau suplimente ce parere aveti?
Va multumesc.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mișcă-te încet.

| ywar a răspuns:

Daca organul tau ar fi mai mereu decalotat, atunci cu siguranta ar scadea sensibilitatea si ai termina mai greu. Esti crud. La 19 ani nu ai nici experienta si nici nu esti suficient dezvoltat. Ai rabdare. Eu ca barbat matur si de cu o anumita varsta am penisul decalotat tot timpul. Un motiv este unul de igiena, dar poate fi si o posibilitate de a fi mai putin sensibil. Cred ca toti am fost asa. Eu mi-am inceput viata sexuala la 23 de ani, nu la 19. Nu spun ca e gresit ca tu faci asta, dar ai rabdare.

| vasile2222 a răspuns:

Masturbare fara ejaculare -- ca sa inveti sa te controlezi.