| Dony20 a întrebat:

Am 22 de ani si cam de un an de zile am o problema. Dupa actul sexual sau dupa masturbare am o durere in partea dintre anus si testicule (un fel de durere ca si cum te-ar durea un muschi ceva) nu stiu din ce cauza a aparut sau ce este. Actul sexual decurge perfect fara dureri fara probleme doar dupa ce am orgasm la scurt timp apare aceasta durere pe care nu o mai suport cateva ore dupa dispare! Ma tem sa nu fie ceva grav, mentionez ca atunci cand am durerea daca stau in pat sau jos nu o simt asa de tare dar daca stau in picioare ma doare sau in anumite zone. O sa consul si un medic dar momentan nu am posibilitate. Va rog sa ma ajutati cu cateva sfaturi ( ce poate fi, daca e grav si cum sa rezolv problema! Va multumesc!
Imi e frica sa nu ma fi lovit mai demult si sa nu am vreo problema sa nu mai pot face copii sad
Mentionez ca nu am usturime la urinare sau orice alt simptom deci nu stiu daca este vorba de prostata sau nu! Sunt foarte ingrijorat!
Cineva care a patit asa ceva si ma poate ajuta va rog mult!
Ma intrebam daca este vorba de prostatita ( de atata timp cam 1 an sa nu se treaca deloc fara tratament? Adica prostatita fara tratament nu se vindeca deloc?) Ceva natural momentan pana ajung medic?

7 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Din cate stiu eu si sper sa nu gresesc, daca pui mana poti simti muschiul penisului care duce din varf, adica din cap pana spre anus, ceva nu e ok, ar fi bine sa mergi la un medic daca dureriile persista

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E de la lichidul seminal trebuie eliminat in totalitate prin urina dupa actul sexual sau masturbare si nu vei mai resimti durerea respectiva, e ceva normal.

| Dony20 explică (pentru anonim_4396):

La mine masturbarea vine destul de repede circa 2-3 minute ca ma concentrez pe el adica imi vine chefu si nu am rabdare ma gandesc ca poate nu este pregatita zona in totalitate...a si dupa ce ejaculez la cateva minute daca urinez priul jet se simte ca am ceva pe canal. Este normal?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dony20):

Da e normal. Daca faci asta de mai multe ori intr-o singura zi.Incearca sa o mai raresti.

| Dony20 explică (pentru anonim_4396):

Fac asta rar de 2 3 ori pe sapt!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dony20):

Du-te la medic mai bine..sa fii cu inima împacata

| simpluone a răspuns:

Pai chiar este un muschi! Si da doare daca l-ai folosit brusc la incordare maxima. In timp se obisnuieste!