| GameZone a întrebat:

Salutare, am nevoie de ajutorul vostru... Imi place de o fata si nu stiu cum sa-i demonstrez asta, imi puteti da niste sfaturi...

P. S : Vorbim foarte mult si de fiecare data cand vreau sa-i cer prietenia... Nu o pot face, pur si simplu... Va rog ajutati-ma

5 răspunsuri:
| Rukhsandra a răspuns:

Invit-o undeva ( SA fiti numai voi 2 :p). DE exemplu la patinoar sau la un film in mall si discutati si dupa o intrebi daca vrea sa fie cu tine. Dar sa te ti dupa ea - adica sa vorbesti cu ea pe mess si sa fi mereu dragut cu ea, sa glumesti, sa razi la toate glumele ei bla bla bla
Bafta. te pup

| Daysukki a răspuns:

Pai cateodata cuvintele nu prea conteaza, faptele sunt mult mai importate. intrunta-ti teama si ia-o de mana, sau ceva. fa-o sa se emotioneze si daca te respinge inseamna ca te place si ar fi indicat sa continui. apoi la un moment dat sa te opresti si sa nu o mai bagi in seama asa de mult, si o sa vezi ca vine eala tine. si daca nu ai curaj sa faci asta spune-i pur si simplu in fata, daca ii arati ca-ti pasa si nu te temi sa-i spui nu te va refuza dar trebuie sa fii sigur pe tine. sa nu pari ca o intrebi asta si nu prea esti stapan pe tine. hai putin curaj ^_^

| Gaabi32 a răspuns:

Fetelor le plac orice chestie marunta. orice cuvant conteaza. fa-ti curaj vorbeste frumos alint-o. Oricum daca vorbiti de mult aveti multe sanse. zi ca o iubesti.pe bune.in ziua de azi sunt multi baieti prefacuti si pentru interes.si insista dar nu fff mult pe urma o stresezi:*bafta

| Alexandra_6794 a răspuns:

Pai.in ziua de azi nu se mai cere prietenia din cate am observat. Sarut. o direct.Incearca si asta, o sa fie mai usor.

| ZoZo_6523 a răspuns:

Inseamna ca esti o persoana timida happy
Incearca sa vb cu un/o prieten/a comuna sa vb cu eawinking
Bafta :*