| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi intr-o situatie putin complicata cu o tipa si o sa incerc sa scriu cat se poate de scurt, sa nu plictisesc pe nimeni
Am intalnit-o acum cateva luni de zile, eu 26 ani ea 33. Fix in ziua in care ne-am cunoscut, am glumit si i-am spus ca e batrana... nu chiar atat de direct, dar asta s-a inteles Prin gluma asta, cred ca i-am atras atentia pentru ca a inceput sa-mi scrie si sa vorbim destul de mult.
Intr-o zi ii spun ca vreau sa fim mai mult decat prieteni si-mi intoarce gluma si zice ca ea nu intra in preferintele mele, ca am zis ca e batrana... a spus asta zambind. Ii spun ca am glumit si zice ca nu ma crede. Dupa cateva zeci de minute in care nu am reusit sa o conving ca a fost doar o gluma, ii spun ca ok ramanem prieteni si-mi zice ca daca era ar fi fost doar o gluma, nu trageam concluzii atat de pripite) De atunci ma tot ataca si ma face tanar, copil etc. si ma refuza cand incerc sa ma apropii de ea.
Help me please!

6 răspunsuri:
| oany a răspuns:

Cred ca te complici putin..este incitant ca tanar sa ai in pat o femeie mai experimentata, mai mare decat tine..insa daca iti doresti ceva serios..nu este cea mai buna varianta. diferenta de varsta atunci cand femeia este mai mare..chiar se simte si nu e chiar indicat..Sincer..nu te implica..lasa lucrurile la nivel de conversatie si amicitie.s-ar putea sa te doara mai tarziu daca dai sanse relatiei..Bafta!

| Violleta2022 a răspuns:

Nu am inteles ce fel de ajutor ai nevoie de la noi.
Femeia face misto pe seama ta si tu ii faci jocul.
Da-i pace si nu o mai baga in seama, esti destul de matur sa intelegi ca joaca asta prosteasca, nu duce nicaieri.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Help ca să ce? Dacă vrea ceva, vrea, dacă nu, nu. Next, următoarea.

| mihai69 a răspuns:

Prima impresie contează. Ai fost suficient de „isteț" încât s-o oferi pe cea mai defavorabilă ție.
Tu nu de ajutor ai nevoie, ci de un miracol.

| Andreeush a răspuns:

Caută pe cineva de vârsta ta.

| OldSoul a răspuns:

Data urmatoare, cand ti se reproseaza o gluma, incearca sa nu te scuzi, sau sa o convingi ca a fost o gluma, cel mai adesea nu o sa duca nicaieri, in schimb, te poti amuza de situatie, si incerca sa faci o alta gluma.
Ai fi putut sa-i spui ceva gen "Dar de unde stii tu preferintele mele?"
Dupa ce iti raspunde puteai spune ceva de genu "Eh, daca ma cunosteai atat de bine, stiai ca preferintele mele sunt altele, vorba aia "Gaina batrana face ciorba buna"
Daca ai fi spus asta, cred ca ai fi scapat mult mai usor de reprosul ei, si l-ai fi intors oarecum in avantajul tau.