| Ghost12344 a întrebat:

Salutare!
Am nevoie de niste sfaturi si am zis poate gasesc aici.
Am 1 an si jumatate am cunoscut o fata si mi-a placut destul de mult de ea, dar am aflat ca are prieten si am zis sa nu ma bag.
La scurt timp dupa ce ne-am cunoscut ea am primit dat add pe snap, ea nu este din oras cu mine dar avem prieteni comuni.
Intr-o seara mi-a scris pe snap si am inceput sa vorbim, dupa cateva saptamani am decis sa ies cu ea doar ca ea avea prieten… dupa ce am iesit si asa la cateva zile mi-a zis ca vrea sa se desparta de prietenul ei ca el se comporta urat cu ea si numai se cearta si asa, problema a fost ca eu aveam impresia ca vrea sa se desparta de el pentru mine si eu i-am zis ca daca face asta ca sa fim noi impreuna, sa nu o faca pentru ca eu nu vreau relatie si asa.
Pana la urma o ajuns sa se desparta iar ea a inceput sa tot vina in oras la mine la o prietena de a ei ca sa se vada cu mine, am continuat asa 4 luni, luni in care ne-am sarutat, am petrecut timp si ea imi tot dadea de inteles ca vrea sa fim impreuna.
Imi era frica sa fiu cu ea din cauza ca am vazut cum a facut cu fostul ei si nu voiam sa o patesc si eu, dar pana la urma am zis sa incerc…A urmat un an minunat in care am facut foarte multe lucruri impreuna si chiar am ajuns sa o iubesc foarte mult…Venea la mine cand putea si imi facea multe cadouri, era mereu atenta cu mine, ne certam foarte putin si mereu rezolvam.
Pana cand a plecat la facultate la Cluj… atunci o aparut problemele, ea si-a facut un grup de prieteni cu multi baieti o inceput sa iasa foarte mult, nu prea imi mai raspundea la mesaje si o simteam rece.
Gen zicea ca iese si imi raspundea dupa cateva ore si trimtea snapuri cu baieti… si cand i-am zis ca nu e ok si ca ma deranjeaza a zis ca imi dau filme si ca nu pot sa fac drame cum vreau eu dar pana atunci eu nu am fost gelos in relatie si mereu cand o fost o discutie am rezolvat amandoi.
Am rezistat 3 saptamani asa, 3 saptamani grele pentru mine deoarece o vedeam ca se indeparteaza de mine si ma simteam ca dracu si plangeam… si cand i-am zis sa discutam a zis ca imi dau filme si ca ea vrea sa se distreze si ca e totul ok.
Pana la urma am luat decizia sa ma despart de ea…
Ea a reactinat destul de urat spunandu-mi ca nu vrea sa simt eu ce a simtit ea cand m-am despartit de ea si la cate a facut ea pentru mine ma despart de ea dintr-un rahat, dar eu efectiv eram foarte afectat de ce se intampla si simteam ca nu mai pot mai ales ca am incercat sa ii explic de mai multe ori dar fara succes.
Ne-am despartit si nu am mai vorbit o saptamana si dupa ea o inceput sa imi trimita snap cu niste baieti care erau in boxeri cu ea intr-o baie si ceva snapuri cum se plimba cu ei prin oras.
Eu prost i-am scris sa vad cum se simte si asa si ea m-a lasat cu seen… nici macar nu a raspuns la mesaj.
Dupa cateva zile am mers in Cluj si a vazut ca sunt in Cluj dar nu i-am scris si nici ea nu a facut asta.
Cand m-am intors acasa si a vazut ca nu mai sunt in Cluj m-am trezit cu block pe snap…si m-a lasat doar pe insta.
Acum din ce mi-au zis niste prieteni e cu un baiat impreuna…si abia au trecut 3 saptamani de cand ne-am despartit.
Eu ma simt foarte naspa si chiar nu inteleg daca am gresit… nu inteleg daca am facut bine ca m-am despartit de ea.
Si eu o iubeam foarte mult si mereu m-am comportat cu sa frumos si am facut multe pentru ea si ea zicea mereu ca ma iubeste si sa nu ii vine sa creada cum relatia e asa frumoasa.
Am uitat sa zic ca aveam o relatie la distanta si nu ne vedeam chiar asa des.
Ma puteti ajuta cu niste sfaturi si cu niste raspunsuri de ce o facut asa si daca am procedat bine ori am gresit.

6 răspunsuri:
| Danny28 a răspuns:

Ai procedat foarte bine. E o curvă care abia a așteptat să scape de tine. Dă-o naibii de nenorocită. A văzut că ești băiat bun și iubitor și a ales să își bată joc. Las-o să și-o tragă cu nemernicii ăia. Lor le plac băieții răi care se folosesc de ele.

| Ghost12344 explică (pentru Danny28):

Eu chiar o vedeam super ok si aveam foarte mare incredere in ea…
Nu inteleg de ce a ales sa faca asa mai ales ca ea ziceam mereu ca e geniala relatia asta si asa

| Danny28 a răspuns (pentru Ghost12344):

Așa sunt fetele, nu sunt serioase și după se plâng că sunt abuzate și folosite. Măcar ai văzut ce fel de persoană e. Bucură-te că ai scăpat de ea.

| Kiran a răspuns:

Ai inceput sa te comporti exact ca fostul ei. in gandul nostru, inconstient probabil a zis ca se repeta "istoria" si a lasat totul balta. odata ce ti-a dat block daca nu o stresai cu mesajele ori este din cauza sa nu vada 'viitorul', fie sa iti spuna indirect ca e rip
La faza cu boxerii. bruh. e tanara. tinerii sunt greu de controlat intr-o relatie. vor mereu ceva nou, si dupa parerea mea daca nu ai inceput sa o jignesti direct/indirect ai facut bine, gelozia era provocata de evenimentul inceperii relatiei voastre si probabil comportamentul ei. pentru unii e inuman sa iti pui intrebari si cand observa asta, te critica ca esti prea obsesiv
Data viitoare nu te increde asa mult in persoane. nu tot ce vezi in "oglinda" poate fi adevarat happy

| Ghost12344 explică (pentru Kiran):

Eu nu am vorbit urat cu ea si nu i-am scris decat o daca cum am si zis, am primit block din senin dar ea avea toti foștii pe snap si zicea ca pe ea nu o deranjeaza si ca o trecut peste ei…
Nu inteleg cum dupa 3 saptamani deja poate sa fie cu altul plus ca ea parea foarte prinsa de mine si asa

| CatalinMihai1989 a răspuns:

Am 32 ani, pe actuala sotie o am de la 22 ani? De la 18 ani pana la 22 ani am schimbat femeile ca pe sosete? Unele m-au refuzat, altele le-am refuzat. Pe una o suna 5 barbati si era cu mine. Le dadea respins?
Frate, esti tanar traiesteti tineretea, pentru ca o relatie serioasa va incepe dupa 24 ani. EU, am zis 22 ani, pentru ca facusem tot ce se putea in materie de porno.
Acum, sunt cu fata de la 22ani, casatorit si cu copil?