| Bastanul2018 a întrebat:

Salutare, am o mica problema. Este o fata de care imi place, dar problema este ca nu stiu cum sa ii zic si cum sa o invit in oras ca sa nu par un taran obsedat. Ma puteti ajuta cu niste sfaturi? Multumesc mult.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Prima data trebuie sa faci tot posibilul si sa-ti dai toata silinta sa deveniti simpli prieteni si cat mai buni amici. Si doar pe urma in timpul unei discutii sau convorbiri cand apare oportunitatea sa o intrebi in cel mai natural mod daca accepta sa iesiti la o plimbare in 2. In functie de raspunsul primit vei sti daca esti pe drumul bun sau pe o carare... gresita. Succes. Sanatate!

| Patronu1 a răspuns:

Mergi pe metoda Gheorghe Dincă, nu ai cum sa dai greș cu asa ceva

| Crisloree a răspuns:

Lol, nu trebuie neapărat sa deviniti amici, apropiați etc. Știu multe cazuri când cei 2 au devenit buni prieteni si unul dintre ei nu au mai vrut sa ducă relația la un alt nivel. Pur și simplu discuta cu ea, vezi dacă e interesata sa va cunoașteți și invit o la o plimbare, suc orice. Prin faptul ca ii recunoști atracția ta fata de ea și faci un prim pas, demonstrezi ca ești o persoana capabila sa îți asumi dorințele. Țăran obsedat ai părea dacă o '' urmaresti'' fără ca ea nici măcar sa nu știe de existenta ta sau sa îți cauți fel și fel de mismasuri sa te dai la ea și sa nu recunoști în mod direct ca o placi.