| carbon21 a întrebat:

Salutare, am o nelămurire in privința iubitei mele, parca nu mai e ea de la o vreme, de cand a intrat la facultate, in urma unor discuții am întrebat-o dacă mai are rost sa continuam și mi-a zis ca are. Parca uneori nu o interesează așa mult de ce simt eu și cum sunt, doar la ea se gândește, la început nu era așa, acum parca s-au schimbat rolurile, mie nu prea imi pasa așa de mult și era inebunita după mine, iar acum e invers. Ceva sfaturi?

10 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sa o tineti tot asa in continuare. Este un sfat de urmat cel putin deocamdata. Multa sanatate!

| Sofer a răspuns:

Man daca inca sexul e ok. Ramai cu ea.

| SG1995 a răspuns:

Răspunsul e chiar în enunț. E la facultate, are alt anturaj. Tu probabil lucrezi sau ești șomer din una-două ideea e că numai ești relevant. Dacă ar fi să ghicesc aş spune că deja îți pune coarne și nu știe cum să scape mai repede de tine.

| carbon21 explică (pentru SG1995):

Lucrez și sunt și la facultate eu i-am zis ca dacă vrea sa ne despartim ca nu ii nici o problema, i-am zis ca eu așa nu mai pot și nu a acceptat și a început sa plângă. Nu cred ca răspunsul tău ii așa valid

| Goete a răspuns:

Oare ceea ce s-a schimbat nu este in mintea ta?

| carbon21 explică (pentru Goete):

Bă sincer, uneori imi fac și griji aiurea. Poate ca ii doar in mintea mea.

| Goete a răspuns (pentru carbon21):

Problema e ca daca tu crezi ca ceva nu e in regula, asta te afecteaza si - involuntar - te comporti ca atare si pana la urma obsearca si ea si se creeaza "tensiunea" asta intre voi.
Incearca sa faci lucruri noi, mici nebunii, sa iesiti din rutina. Du-i o floare, ia-o la dans pe strada sau orice altceva ce crezi ca v-ar place voua. Astea erau doar doua exemple trasnite care poate nici nu sunt cele mai bune pentru tine, dar in mod sigur iti vin alte idei.
Nu mentaliza ca s-a terminat sau ca e pe sfarsite.
Bafta

| HadesSs a răspuns:

Asa se intampla in facultate pofteste la alt ciortan laughing

| Katie1356 a răspuns:

Mereu o noua etapa in viata unei persoane o schimba cu sau fara voia ei. Apar multi oameni noi, indatoriri noi, locuri noi poate, la care de obicei acomodarea nu e chiar foarte usoara.
Poate de aici pornesc si sentimentele ei contradictorii fata de tine, poate nu te mai vede capabil sa te integrezi in viata ei in acest moment sau potrivit, ori pur si simplu isi varsa emotiile negative dobandite din urma acetor schimbari in relatia voastra.

| ImLost a răspuns:

Salut, am o intrebare pentru tine, la inceput era ok? Esti sigur ca s-a racit oarecum sau asta este doar in capul tau? Daca este adevarat motivele ar putea fi urmatoarele:

1- Trece prin niste momente mai grele
2- a lovit-o starea aia de bipolaritate ( toate femeile sunt bipolare), azi e ok si maine parca se prabuseste
3- Poate ai inceput sa fii sufocant iar majoritatea femeilor se racesc cand vad ca barbatii se comporta asa
4- A inceput sa vorbeasca cu o alta persoana, cand se intampla asta, femeia de langa tine se raceste cu siguranta.