| soultaker a întrebat:

Salutare am o problema mare din care nu stiu cum sa mai ies am nevoie de ajutor de un sfat de orice ma poate ajuta am o relatie cu fata mai mica decat mine si la ceva distanta. sunt cu ea cam de 3 luni dar relatia nu merge... nu stiu am ajuns sa ma termine psihic relatia asta vreau sa pun punct relatiei. dar nu stiu cum? am incercat sa ii explic ca nu merge ca e distanta destul de mare diferenta de varsta si de gandire si nu ii pot oferii ce vrea ea dar ea nu vrea sa auda nu se opreste din plans si spune ca mai bine moare dar in acelasi timp nu ma intelege ca sunt anumite lucruri pe care nu le pot face adica sa ne vedem mereu distanta fiind destul de mare. cum as putea sa pun capat acestei relati cat mai diplomat? nu stiu cat sa mai pot suporta situatia. ma doare ca o fac sa sufere dar relatia noastra nu va merge niciodata imi pare rau ca m-am bagat in asta dar cum sa ies? help please vreau sa se termine tot. dar cum?

8 răspunsuri:
| Bubulin4ik a răspuns:

Problema e ca nu o vrei pe ea alaturi! Nu ca distanta sau virsta Bla bla bla, incearca sai exolici ca nu simti pentru ea nimic, dar nu ca e problema in virsta si km!
Bafta si gandeste-te bine ce faci!:*

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

O relatie nu poate continua,, fortat,, numai pentru ca unul nu vrea sa accepte.Nu poate sa te tina incatusat impotriva vointei tale, iar a continua inseamna a mentine starea dramatica. Spune-i deschis-vad ca ai argumente intemeiate-si nu te poate face nimeni raspunzator pentru reactia ei ulterioara.

| FadetoBlack a răspuns:

Explică-i că relaţia la distanţă nu va funcţiona niciodată! Propia experienţă, diferenţă de 8 ani. Nu ne-am văzut niciodată, nu o pot considera o relaţie. Însă, eu fiind mai mică ca el, mi-am dat seama de consecinţe, şi am pus capăt relaţiei, fă-o să înţeleagă că oricât ai vrea să meargă nu se va putea. Fă-o să-şi dea singură seama de consecinţe. Eventual adu puţin vorba de chestiile sexuale. (Dacă aş ştiv câţi ani aveţi fiecare.) Mai ales dacă ea are până în 15 ani. Şi spune-i pur şi simplu că nu puteţi fi, fiecare aveţi concepţii diferite despre viaţă...

| albinutavesela a răspuns:

Cati ani aveti?

| soultaker explică (pentru albinutavesela):

E diferenta destul de mare cam 8 ani si ceva

| Azµre a răspuns (pentru soultaker):

Bine câți ani are ea! Câți ani ai tu! Hai spune. Dacă ai început un lucru du-l la capăt!

| EmanuelaRitisan a răspuns:

Eu eu o relatie la distanta de aproximativ 2 ani si functioneaza destul de bine chiar foarte bine..intradevar au aparut probleme dar nu inre noi ci din partea familie mele dar indifenrent de ele relatia noastra e frumoasa si merge inante. si distanta dinre noi e de 3000 de km...acuma revenind la tine. daca nu o mai iubesti sau placi ii spui spur si simpu dar sa o faci intr-un mod in care sa nu o doara chiar asa tare...o va durea mai ales daca e te iubeste si tine la tine. cum ai spus tu e mai mica ca tine ii va trece cu timpu si nu se va gandi la moarte. poate o spune pentru a te tine langa ea si crede ca asa e o modalitate. explica-i ca asta nu e modalitate sa te tina langa ea..si ca e mica si va intalni pe altcineva mai de aproape si mai de varsta si gandirea ea..va intelege cumva.o zi buna sper ca te-am ajutat

| ioanaionutza33 a răspuns:

Eu una i-as spune clar... uite vreau sa ne despartim. daca intelege bine daca nu asta este.o sai treaca, si stai linistit ca nu se omoara.la nervi toata lumea zice una si alta...parerea mea, totul depinde de tine