| soultaker a întrebat:

Salutare am o problema mare din care nu stiu cum sa mai ies am nevoie de ajutor de un sfat de orice ma poate ajuta am o relatie cu fata mai mica decat mine si la ceva distanta. sunt cu ea cam de 3 luni dar relatia nu merge... nu stiu am ajuns sa ma termine psihic relatia asta vreau sa pun punct relatiei. dar nu stiu cum? am incercat sa ii explic ca nu merge ca e distanta destul de mare diferenta de varsta si de gandire si nu ii pot oferii ce vrea ea dar ea nu vrea sa auda nu se opreste din plans si spune ca mai bine moare dar in acelasi timp nu ma intelege ca sunt anumite lucruri pe care nu le pot face adica sa ne vedem mereu distanta fiind destul de mare. cum as putea sa pun capat acestei relati cat mai diplomat? nu stiu cat sa mai pot suporta situatia. ma doare ca o fac sa sufere dar relatia noastra nu va merge niciodata imi pare rau ca m-am bagat in asta dar cum sa ies? help please vreau sa se termine tot. dar cum sa fac asta?

4 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Incearca sa-i explici totul printr-un mesaj,asa sigur il va citi tot si nu vei fi intrerut, explica-i ca nu merge relatia, explica-i ceea ce te deranjeaza si spune-i sa nu te mai caute pentru ca nu ii vei mai raspunde la telefon!
Incearca sa rupi orice legatura cu ea, iar daca vrei sa mai ramaneti prietenii caut-o tu dupa un timp sa vezi ce mai face!
Stai linistit, nu se va sinucide!
O noapte placuta iti doresc!

| Azµre a răspuns:

Nici acum nu mi-ai răspuns la întrebare ce vârste aveți!

| zurick a răspuns:

Cred ca trebuie sa-i spui calm ca relatiile la distanta nu functioneaza si ca cel mai bine ar fi sa ramaneti doar prieteni.Bafta!

| ruWssOiaLnF a răspuns:

Cred ca...cel mai bine e sa ii spui intr-un mod calm si ferm ca vrei ca totul sa se termine.Cat despre suferinta...da, o sa fie, dar mai rau va faceti stand tot in situatia asta.La urma urmei o sa inteleaga si ea.Bafta!