| soultaker a întrebat:

Salutare am o problema mare din care nu stiu cum sa mai ies scuze ca repet intrebarea dar am de cat mai multe raspunsuri am nevoie de ajutor de un sfat de orice ma poate ajuta am o relatie cu fata mai mica decat mine si la ceva distanta. sunt cu ea cam de 3 luni dar relatia nu merge... nu stiu am ajuns sa ma termine psihic relatia asta vreau sa pun punct relatiei. dar nu stiu cum? am incercat sa ii explic ca nu merge ca e distanta destul de mare diferenta de varsta si de gandire si nu ii pot oferii ce vrea ea dar ea nu vrea sa auda nu se opreste din plans si spune ca mai bine moare dar in acelasi timp nu ma intelege ca sunt anumite lucruri pe care nu le pot face adica sa ne vedem mereu distanta fiind destul de mare. cum as putea sa pun capat acestei relati cat mai diplomat? nu stiu cat sa mai pot suporta situatia. ma doare ca o fac sa sufere dar relatia noastra nu va merge niciodata imi pare rau ca m-am bagat in asta dar cum sa ies? help please vreau sa se termine tot. dar cum?

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Prin plans ea crede ca obtine ce vrea inclusiv pe tine, spune-i fetei ca nu simti nimic pentru ea si ca te-ai indragostit de alta si vrei sa pui punct relatiei, daca nu intelege tot ce iti ramane e sa o ignori

| dany3la a răspuns:

Eu sincer i-as mai spune odata ca relatia nu merge si nu cred ca ar avea curajul sa se "omoare" sa fim seriosi. Daca cumva, nu stiu simti ceva remuscare, nu ai incercat sa vorbesti cu parintii fetei si sa le spui care este problema.Inteleg ca sunteti departe dar macar prin kinternet sau mobil( stiu ca nu se cade dar.)
Parintii fetei o pot ajuta ducand-o la psiholog si ajutand-o intr-un fel!
Si altadata vezi cu cine te combini, vezi cati ani are, de unde e sa nu mai patesti asa!

| DiannaDia a răspuns:

Inteleg. Poti face trei lucruri!
1. Nu ii raspunzi la telefoane, mesaje...etc.
SAU
2. Ii spui ca vrei sa te intalnesti cu ea la o cafea.Ii spui ca este important.Astfel,ii explici de ce nu se mai poate.Insa nu uita sa ii spui cate amintiri frumoase ai avut cu ea. Fiecare merge pe drumul sau. Ii spui ca va gasi pe cineva mai bun ca tine. Si mai adaugi ca nu o meriti. In final, trebuie sa fii sigur ca a foat de acord cu asta, ca sa nu ai surprize!
SAU
3.Va incheiati relatia cu o cearta serioasa. Ii spui ca o inseli.
GATA. Sper ca te-am ajutat! Succes!

| Azµre a răspuns:

Bun, dar câți ani aveți? și ce te omoară mai exact în afară de distanță.

| CersetoruVesel a răspuns:

Ii spui ca degeaba o as planga si trebuie sa uite de tine si ca nu mai are rost si nu avea rost pentru ca esti la distanta si pentru ca s-a terminat ii spui ca o intelegi dar doar fa-o sa uite de tine

| PsychologyCupid a răspuns:

Cel mai sigur, iei legatura cu parintii ei, sa nu faca vreo prostie. Le spui cine esti, le spui ca nu merge fiindca e departe de tine si ca te ameninta ca se omoara. Acum nu poti spera decat ca sunt parinti inteligenti si stiu cum abordeze o asemenea situatie. Tu continua sa vorbesti cu ea, pana vorbesti cu ei. Prin telefon, ori te duci la ei, ori prin cunoscutii lor, nu stiu cum, dar tu trebuie sa rezolvi. Altfel pica in capul tau. Mult noroc bro happy

| frumusica26 a răspuns:

Tu: Iarta-ma, nu vreau sa te ranesc, dar relatia noastra este la distanta si situatia este complicata. Scuza-ma dar in aceste puncte de vedere relatia nu va merge.
Funda?