| angel70530 a întrebat:

Salutare,am si eu o problema foarte mare, sunt cu prietenul meu timp de 4 luni insa noi deja am hotărît sa locuim împreună,si intr-o zi ne-am certat foarte tare ca eu sa nu pierd relația cu el,l-am mințit ca sunt însărcinată,prostia omenească este ca si cu gemeni, ce dracu era cu mine atunci, el de bucuria ma îmbrățișat si inca a doua la rudele lui despre asta întâi fratii lui au aflat apoi părinții, părinții lui s-au bucurat mai ales tatăl lui care este grav bolnav ca o sa aibă nepoti.Mama mea este in stare de soc cînd i-am zis de astea si mi-a dat ideea ca cînd vine el deodată sa-l i-au la concepție si sa-i zic ca am încurcat lunile, el este plecat peste hotare si vine tocmai in iunie, este foarte destept nu il poti prosti deloc dar si grijuliu si inca mai stie ca cînd va veni eu voi avea 5 luni si inca data stie pe 16. ,off de fiecare data cînd vorbesc cu el imi zice ca am grija de copii lui,noi vorbim foarte rar,eu am o iesire din situatie insa nu stiu daca e buna,ma gîndesc sa-l sun si sa-i spun ca sunt grav bolnavă cu rinichii caci chiar intr-adevar sunt bolnava dar nu grav ci ca medicul numi piermite sa nasc caci poate avea urmari grave si sa avortez,si cînd vine repede sa concepem un copil, insa mi-e frica sa nu se intristeze el acolo, deci nu stiu ce sa fac as vrea sa ies din probleme asta dar nu gasesc iesire. Ajutati-ma va rog frumos, am nevoie de sfaturi.

14 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna,

Cu riscul sa te judec putin, eu spun sa-l astepti sa vina acasa si sa-i spui tot lui si familiei lui. Stii de ce? Pentru ca adevarul va iesi la iveala, cu sanatatea in primul rand nu te joci, daca o sa patesti vreodata ceva grav si o sa va intrebe doctorul " Avorturi ati facut?" Daca o sa se intereseze si o sa afle ca nu are nimic de-aface? Bineinteles ca ai 90% sanse sa-l pierzi, dar asta trebuia sa-ti asumi cand l-ai mintit. Acum gravida in 5 luni n-ai cum sa te faci. Sa-ti fie oricum rusine, el munceste in strainatate iar tu il minti in ultimul hal.

Daca chiar il iubesti, spune-i adevarul. Mai multe minciuni doar o sa distruga tot.

| FemeiaPisică a răspuns:

Să înțeleg că l-ai mințit că eşti însărcinată cu gemeni şi acum ca să ieşi din încurcătură te foloseşti de o boală care te-ar forța să avortezi ca să vină el la tine din străinătate şi să te lase cu adevărat însărcinată? Crezi că îi mai arde să ți-o tragă ție după ce l-ai mințit că ai pierdut sarcina? Tu realizezi că faci un copil nevinovat pe care nu ți-l doreşti dintr-o minciună stupidă?
Ție ți-ar plăcea să fii mințită în asemenea hal? Este serios, nu o distracție. Dacă nu o să vă mai înțelegeți după ce se naşte copilul? Până la urmă o să se afle totul, spune-i din timp adevărul şi asumă-ți greşelile. Termin-o cu laşitatea!

| corbulalbrosu a răspuns:

Tu nu ai auzit de avortul spontan? ""Avortul spontan reprezinta intreruperea spontana a sarcinii (din cauze naturale, fara interventie din afara) inainte de saptamana 20 de gestatie. Avorturile spontane au loc relativ frecvent, si se produc cam in 25% dintre sarcini care se incheie prin avort spontan. Pierderea produsului de conceptie in primul trimestru si inceputul celui de-al doilea trimestru reprezinta 15-25% din totalul sarcinilor diagnosticate clinic. De asemenea, avortul spontan in stadiul mic de dezvoltare este frecvent la femeile care inca nu stiu ca sunt insarcinate. Cauzele avortului spontan in primul trimestru, sunt aproape intotdeauna anomalii cromozomiale survenite pe parcursul gametogenezei. Dupa saptamana 12-16 sau cand sunt detectate zgomotele cardiace, riscul de avort spontan scade semnificativ."" In consecinta minciuna ta poate fi "rezolvata" doar printr-o asemenea explicatie care este perfect posibila si credibila. Multa sanatate! http://www.qbebe.ro/......ul_spontan

| mihai69 a răspuns:

Spune-i adevărul cât mai ai timp.
Doamne, mare Ți-e grădina...

| LoveSleep a răspuns:

rolling on the floor))))))))
Asta mi-a făcut următoarele 2 luni laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te-a crezut ca esti insarcinata cu gemeni e clar ca e foarte destept si nu il poti pacali cu nimic! Si, avand in vedere ca si-a ales ca si jumatate o fata care foloseste "î" in toate cuvintele, il banuiesc de o inteligenta net superioara muritorilor de rand. Pana si bunica-mea, femeie batrana, a invatat sa foloseasca "â"...

| kandaraki a răspuns:

Ii zici adevarul, toata situatia, ca in momentul de panica l-ai mintit ca esti insarcinata, sa nu il pierzi, fara aiureli cu rinichi si etc, ii spui adevarul acum cand vorbesti cu el, deja reactia lui va fi care va fi, indiferent de reactia lui tu trebuie sa accepti situatia, fiindca esti o ipocrita care l-a mintit.

| AutumnDay a răspuns:

Poti sa ii spui ca ai pierdut sarcina, de ce sa minti ca avortezi INTENTIONAT?
In orice caz, ai pornit cu stangul in relatia asta, sa stii. Lucrurile serioase nu se cladesc pe astfel de minciuni. Esti teribil de imatura de ai putut minti asa ceva.

| angel70530 explică (pentru AutumnDay):

Dar cînd sa-i zic inainte de a veni acasa sincer stiu ca am inceput cu stîngul dar nici nu pot sa spun adevarul sincer chiar imi doresc un copil cu el dar acum nu stiu ce voi face. ZImi cum sa procedez

| AutumnDay a răspuns (pentru angel70530):

Ii zici acum, cat mai repede posibil. Zilele astea. Ii zici ca ai inceput sa sangerezi, etc si ca te-ai dus la spital. Peste cateva ore ii spui ca medicul a zis ca gata, ai pierdut sarcina si gata.

| angel70530 explică (pentru AutumnDay):

Off chiar am dat de belea stiu ca va suferi mult dar nu am ce face trebuie sa ies din situatia asta.cit timp trebuie sa stai în spital după pierdere? iti multumesc doar tu ma înțelegi.

| AutumnDay a răspuns (pentru angel70530):

Nu trebuie sa stai, decat daca te simti rau. In mod normal, daca sarcina e mica, apare doar sangerare si atat. Medicul te verifica, iti da verdictul si mergi acasa.

| angel70530 explică:

Eu nu vreau sa-l întristez si tatăl lui foarte s-a bucurat cînd a auzit ca cel mai mic ficior o sa-i aduca nepoți.si daca moare taicasau nici nu vreau sa ma gîndesc la asta, eu cred ca sa rămînă asa ca sunt însărcinată caci după lume nu se observa sincer sa va zic insa cînd va veni voi face ceea ce trebuie si cred ca procedez corect?

| pufipo a răspuns (pentru angel70530):

Eu zic că ești o proasta și o mincinoasă și adevărul oricum va ieși la iveală mai devreme sau mai târziu.
O relație de 4 luni, in care voi locuiți împreună și totuși el nu e cu tine pentru că e in străinătate să "producă" bani.
Deși tu ii știu lui greutatile cu ai lui, tu continui sa Il minți și sa Il prostesti.
Du-te in plata Domnului!