| catalin184 a întrebat:

Salutare.
Am si eu o problema.
Sunt barbat, am 33 ani si pana acum 5 - 6 luni ma masturbam cam odata pe zi sau odata la 2 zile. In ultimele luni am o pofta nebuna sa ma masturbez. Am ajuns sa ma masturbez si de 5 - 6 ori pe zi, uneori chiar si mai mult.
Ma trezesc dimineata, nu pot face nimic pana nu-i dau in cap, peste vreo 2 - 3 ore la fel pana seara. Seara inainte de culcare ii dau iar un numar si uneori (nu intotdeauna) ma trezesc noaptea si nu pot adormi la loc pana nu mai dau un numar. Momentan sunt singur si nu am cu cine face sex.
Poate multi o sa credeti ca fac caterinca sau misto dar problema mea e reala si serioasa.
Intrebarea mea este: sunt medicamente care mai pot reduce pofta de sex (sau masturbare dupa caz)? La farmacie imi este rusine sa intreb dar aici sub protectia anonimatului o fac.
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Sunt femei care te pot trata de problema ta. Adica vreau sa-ti spun sa-ti faci o relatie, omule! Si sa faci sex adevarat. Ca ai sa mori cu scula in mana.

| catalin184 explică (pentru darrio2007):

Nu găsesc. Nu mai am papagal si la curve costa, nu îmi permit prea des.

16 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Gasesti bromura la farmacie!

| catalin184 explică (pentru Violleta2022):

Cica ar fi cancerigena. Am gasit pe un forum.
Josef_Mengele, on 15th December 2011, 01:43, said:
Mai stie cineva cata bromura de potasiu se punea in ceai la armata pentru preventia homosexualitatii?
De fapt reformulez... ce cantitate de bromura de potasiu trebuie dizolvata pentru a omora definitiv o erectie?

bromura de potasiu este cancerigena. in armata s-a folosit doar pana in momentul raspandirii in masa a prezervativelor. eu tin minte ca cand paraseam unitatea militara se dadeau prezervative la militari fapt care arata ca mai mult era pentru prevenirea nu a homosexualitatii ci a bolilor prin transmitere sexuala. iar cat am fost in armata am avut tot timpul erectie deci nu mergea vorba de folosire a KBr.

apropo KBr este E924 care este folosit la productia painii.

| doctorandus a răspuns (pentru catalin184):

Bromura produce efecte similare betiei. De aceea nu se mai foloseste ca medicament.

| YourAnonimus a răspuns (pentru catalin184):

Doamne, îmi e rau. Asa ceva se practica in armata? Sunt și mai împotriva ei decât eram. Am rămas îngrozit.

| mihai69 a răspuns:

Poate te ajută un consult la un psiholog. Și nici o vizită la un medic generalist (de familie) nu ar fi de neglijat - e posibil să ai o afecțiune care a dus la o dereglare hormonală, care are ca efect secundar exacerbarea libidoului.
Baftă!

| Emilian65 a răspuns:

Intreaba-l pe dl. doctorandus ce reteta iti recomanda pentru a nu te mai masturba in exces.

| cristimihailov a răspuns:

Dar sport te-ai gandit sa faci?

| vocea a răspuns:

De fiecare data cand ai pofta bagi 10 flotari, o sa vezi ca merge.

| Seba2013 a răspuns:

Aceasta lacomie fata de sex vine din cauza ca ai ignorat procesul de control al impulsului sexual.
Aceasta capacitate se afla in cortexul prefrontal.

| Negoiu a răspuns:

Dimineaţa e cel mai mai puţin indicat (nu intrăm în detalii), nu lîncezii în pat, te-ai trezit îţi faci cafeaua sau cauţi alte preocupări. Alcool cât mai puţin, mişcare în aer liber. Problema e că te obisnuieşti aşa si nici o femeie de pe lumea asta nu o să te mai „mulţumească"! Excesele de orice fel nu sunt bune. Calmantele uşoare îţi pot folosi să o mai „răreşti", excesele de orice fel nu sunt bune, trebuie şi un pic de voinţă.

| Trandafir_Dan_Sebastian_1905 a răspuns:

Castrarea e cea mai eficientă metodă de prevenire. Funda?

| catalin184 explică (pentru Trandafir_Dan_Sebastian_1905):

As fi vrut ceva "mai temporar". Poate la un moment dat voi avea cu cine face sex nebun laughing)

| smaly a răspuns:

Cauta femeie si du-te si fa sport cel mai eficient e MMA sau box ceva dur si o sa vezi nu te vei masturba atit de des plus ca esti sportiv fetele o sa cada

| catalin184 explică (pentru smaly):

Am făcut arte marțiale 3 ani acum vreo 10 ani si nu cădeau femeile din picioare când ma vedeau. Dau like pe tindere de câteva luni da nimic

| smaly a răspuns:

Bre nu fi asa de pesimist daca nu azi deci mîne. Cauta o ocupatie sportiva du-te la arte martiale. Femei sunt peste tot si toates bune si frumoase. Esti fara mini si picioare de faci asa greva lasa vrajeala ca de aia cinei mai intreaba. Lol