| Rafael18 a întrebat:

Salutare, as vrea daca se poate sa ma ajutati cu ceva.Am 18 ani, arat destul de bine dar sunt cam..stangaci cu fetele, sunt timid chiar si pe facebook/messenger.Primesc cereri de prietenie de la fete dar nu stiu cum ar trebui sa vorbesc/flirtez cu ele.Imi puteti da niste sfaturi va rog? (Sper sa nu sune aiurea dar decat sa ma fac de ras mai degraba asa happy ).

Mai ales fetele, cum ar trebui un baiar sa va abordeze sa nu para ciudat?

10 răspunsuri:
| ronin33dan a răspuns:

Uita-te in ochii lor, mesteca guma chiar daca-i cam deplasat te va ajuta sa nu te inneci daca esti timid si vrei sa spui ceva; da nu inteleg faza cu ''timid'', de ce...du-te cu tupeu la tipa si da-i un pupic dulce pe obraz cand te intalnesti cu ea...ce ai de pierdut? In cel mai rau si mai rau caz iti iei o palma nimic mai mult! Succes!

| costellodonatz a răspuns (pentru ronin33dan):

Sau un sut in testiculelaughing)

| mada1820 a răspuns:

Nu esti singurul baiat dupa pamantul acesta care este timid, trebuie sa fi tu insuti, sa te comporti exact asa cum simti si sa nu te lasi prada sentimentelor pentru ca o sa ai de suferit.

| catalin02 a răspuns:

Mai pai fi tu insuti gaseste un subiect comun de vb si dupa deschizi si alte subiecte.Si cu abordarea fetelor nu este prea greu dar trebuie sa fi increzator(nu se uita la unu care abia scoate 2 vorbe din gura)

| Karmesytta a răspuns:

Pai, fetelor le place sa le spui cat sunt de frumoaste, sa gasesti un lucru comunt cu ele si tine si pornesti o discutie de la astahappy

| Lette a răspuns:

Hmm...nu stiu.Mie mi se par penibile chestiile de genul:„Vaaaai, ma pierd in ochii tai!" sau...„Vaaaai! Ce frumoasa esti!". Mdaa, stiu ca sunt ciudata dar eu apreciez mult mai mult baietii timizi, romantici si atenti.Eu personal vreau fapte, nu vorbe.Parerea mea e sa nu exagerezi cu complimentele.
P.S. Florile fac minuni! Mult succes!

| NicoRobyn a răspuns:

Parerea mea. Du-te cateva zile in club, discoteca cu prietenii. La inceput o sa ti se para nasol, dar dupa ce dansezi si o sa te distrezi nu o sa mai fie. Pe urma renunti la club, dicoteca si totul o sa vina de la sine. Tre sa ai curaj sa incerci ceva now

| maayan a răspuns:

Mai intai incearca sa te imprietenesti cu ele dar ai grija sa nu te indragostesti decat atunci cand iti demonstreaza atunci te poti apropia cu incredere. uite mie mi-ar placea ca tu sa fi natural si romantic.

| IsabellaDenise a răspuns:

Fi tu insati. :]
Complimenteaza fetele, dar nu din prima.
Incearca sa deveniti mai intai amici, apoi incepe sa le vorbesti dragastos...
Sper ca te-am ajutat. :*

| Davidoff94 a răspuns:

FII TU INSUTI! timiditatea nu ajuta la nimic. probabil toti am trecut prin asta la un moment dat dar nu este timpul pierdut sa devii mai comunicativ si mai "curajos". toti suntem oameni pana la urma. bafta