| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, ca fiind ultima mea intrebare de pe TPU, as vrea sa va intreb, de ce sunt afectat de parerea altora, spre exemplu, scrie pe TPU cineva ceva rau despre mine si ma stresez tare mult, mi se ridica bataile inimii la 120-150 de batai pe minut si ma doare tare capu, rog un sfat!

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Soluția e să nu mai ții cont de acele păreri și să le consideri fără valoare. Ăsta e și adevărul. Cei care emit anumite păreri nu au de unde să te cunoască bine și părerile lor nu au valoare așa de mare, deci poți să nu mai ții cont de ele.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru DracuIa):

Care troll omule, nu stiu cine esti dar nu ma intereseaza ce zici,

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

M-am saturat de porcaria asta de site si de toti prostii de aici, eu plec si nu ma intereseaza nimic ce mi-ati zice, ducetiva dracului handigapatilor, din cauza voastra ma stresez si stau nelinistit

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru DracuIa):

E prost Omu, lasa-l în pare big grin

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Faci cardio intens pe TPU, slăbești la greu aici

| Goete a răspuns:

Pentru ca nu ai autostima.
Ai nevoie de parerile altora si nu ai tu o parere solida despre tine insuti.
Mie imi poate spune oricine ce vrea, eu Stiu si Simt cine sunt, cum sunt.
Si traiesc pentru mine, deci rece ma lasa parerile altora

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cei cu tine omule, termina sa faci teatru cum a zis și Dracula, troll și scam și întrebări fără sens, acum zici că mă interesează părerea altora iar pe urma răspunzi unui user care nu e cu nimic vinovat că nu mă intereseaza ce zici, ești bolnav sau ce?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mă doare curu că tu pleci de aici, da du-te odată și nu ne mai zi!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te stresezi pentru ca esti prea impulsiv. Nu e cazul sa iti pese. Cu exercitiu vei reusi happy

| Jessica1235 a răspuns:

Ignoră toate răutățile, oameni întotdeauna te vor judeca, cu asta se hrănesc majoritatea oamenilor, dacă îi ignori asta îi doare cel mai tare iar unii o să te lase în pace deoarece nu o să mai fie distractiv să te rănească. La început și eu puneam totul la suflet dar acum reușesc să îi ignor complet, e destul de satisfăcător să văd cum se enervează când nu reușesc să mă rănească sau enerveze.