| Bastanul2018 a întrebat:

Salutare....Cum sa fac sa reusesc sa fiu cu o fatamentionand ca eu st in Italia si ea e in Romania. Am fost colegi de liceu. Unica chestie este ca nu pot iesi cu ea in oras momentan pentru ca ajung in Romania doar in august si as vrea sa vb cu ea pe facebook.Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| vocea a răspuns:

Relatiile la distanta au si dezavantaje, dar si avantaje. Pentru unele persoane, distanta inseamna posibilitatea de a evolua in propriul ritm si de a discerne sentimentul de iubire de obisnuinta sau de altceva, inseamna mult romantism, aventura si pasiune.
1. Planuri de viitor
Trebuie sa stiti incotro va indreptati, sa fie o lumina la capatul tunelului. Sunt trei optiuni, de fapt: ori te muti tu la el, ori el la tine, ori amandoi altundeva. Vorbiti despre asta, dupa ce va dati seama ca vreti sa fiti impreuna, la bine si la rau.

3. Folositi tehnologia pentru a comunica
E-mail, Skype, Yahoo Messenger, webcam, telefon - beneficiaza de toate avantajele faptului ca traiesti in mileniul trei.
Cea mai importanta premisa intr-o relatie la distanta este increderea. Daca nu exista incredere, mai devreme sau mai tarziu, gelozia si incercarile de a controla fiecare miscare a partenerului, vor duce inevitabil la despartire.

3 răspunsuri:
| AshuraElric a răspuns:

Vorbesti cu ea pe facebook...nu poti face prea multe pentru inceput. Priveste partea buna, aveti lucruri in comun, nu esti un necunoscut.

| cristimihailov a răspuns:

Faceti-va un bine si gasitiva parteneri langa voi.

| Bastanul2018 explică:

Multumesc pentru raspunsuri dar ma gandeam cum sa intru in discutie cu ea. Ca doar nu ii pot spune directi stii mie imi place de tine