| skirlex a întrebat:

Salutare, dau funda mare pentru cine ma ajuta cu problema mea:
Eu și prietena mea am hotărât sa nu acceptam cereri pe Facebook decât persoanelor necunoscute, ieri a primit o cerere de la un băiat pe care ea nu îl cunostea personal dar l a văzut odată, asa mi-a zis, eu i am spus sa nu ii accepte, ea a tot insistat și nu știam de ce (poate era drăguț), eu i am propus sa îl bage pe el în lista și sa ma ștearga pe mine fiindcă nu știam de ce insista atât. dupa 30 de min m-am uitat și îl bagase pe tip deși știa ca eu nu vreau și ca o sa ne certam Rau, eu acum m-am gândit ca dacă ea știa treaba asta și tot a făcut o ceva nu e bine, și am blocat o. Acum am nevoie de o părere sincera, credeți ca am exagerat sau ca am fost dur? Sau ca ea m-a dat la o parte pentru un străin și nu tine la mine?

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Tu nu ai dreptul nici macar sa iti dai cu parerea despre activitatea pe Facebook a prietenei tale. Si viceversa. daca esti isteric si incepi sa ai pareri ferme, e mai bine sa o lasi in pace, nimeni nu merita sa stea intr-o relatie atat de ciudata si anormala. Ei o sa-i fie mai bine fara tine deci ai luat o decizie foarte buna.

| ROB3RT89 a răspuns:

Dupa modul de gandire e posibil orice, sper ca macar cu aspectul fizic stai bine.
Esti gelos si cam disperat.
Eu nici macar nu mi-am afisiat relatile pana acum pe facebuck, nici nu am fost curios de cine ce are in lista.
Pentru cultura ta generala, daca e sa te insele o face si cu tine de mana.
Deci lasa prostile si fi mai serios.
Sunteti ciudati rau cu facebuck laughing

| mihai69 a răspuns:

E cam aiurea să interzici cuiva să facă ce vrea. Și dacă tu crezi că poți face asta, înseamnă că ai nevoie de sclavă, nu de iubită.

| OldSoul a răspuns:

Exagerat, da.
Dur? Nu, poate naiv, prostut, dar nu dur, dur inseamna altceva.

In rest, referitor la toata interebarea, se vede ca nu prea ca nu aveti increde unul in celalalt.
Iar daca ati stabilit asta, si ea a facut-o, eh, aia e, mai bine-ti vezi de treaba ta, oricum ai facut deja pasul inapoi, ar trebui sa-ti asumi asta.

| sofisis a răspuns:

Este oricum o tampenie ce faceti voi. Inseamna ca nu aveti deloc incredere unul in altul. Tind sa cred ca aveti undeva intre 14-16 ani. Atata timp cat a fost o decizie de comun acord, probabil ca ii place oarecum tipul sau ceva si a mers la risc.
Daca decizia i-a cam fost impusa ( ceea ce tind sa cred ca s-a intamplat) si a fost de acord doar ca sa evite o cearta cu tine, asta e consecinta.
Iar faza ca ai blocat-o....stupid, copilaresc si penibil.
Oricum unii dau o importanta muuuult prea mare site-urilor de socializare.
Daca vrea sa te insele, te inseala. Faptul ca a bagat un baiat in lista e un rahat.

| skirlex explică (pentru sofisis):

M-a deranjat ca știa ca nu sunt de acord desi tot a făcut-o, eu am 23si ea 27

| sofisis a răspuns (pentru skirlex):

Wtf? Pe bune? Asta va e varsta reala? Mi-e foarte, foarte greu sa cred ca un barbat de 23 de ani si-o arde atat de pueril si de ...naiv.
Ce anume vrei sa realizezi cu chestia asta cu Facebook-ul? Ce conteaza atat de tare pe cine are in lista?
Nu te-a dat la o parte ci a aparat un principiu. Posibil ca acel tip sa insemne fix nimic pentru ea dar s-a razvratit impotriva reactiei tale de copil de gradinita. Si totusi...ce papucii mei, stati si monitorizati cati prieteni aveti, ii memorati pe toti ca sa stiti pe care l-a bagat unul sau altul de curand? laughing)
Fereasca Dumnezeu. Al meu are la femei in lista de m-am plictisit eu numarand. Si inca baga. Oricine ii da cerere, accepta. Si eu la fel. Bine, eu nu am decat cunoscuti pentru ca asa vreau eu. Dar daca am fi stat sa ne cramponam de fiecare like, comment sau cerere de prietenie....ne desparteam de jdemii de ori si nici nu ajungeam pana aici.
E foarte, foarte nesanatos ce faceti. Foarte!

| alina2k18 a răspuns:

Are BMW baiatu'?
Daca da, iti dai seama si tu de ce l-a bagat in listawinking
PS: ce rau v-ati certat voi sad doar ai blocat-o laughing)
'' Mare '' rau de tot iubirea astawinking pe 2018winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Cine ma ajuta cu problema mea"As vrea, dar nu pot sad. Cretinismul nu se vindeca

| L1feDRAIN a răspuns:

Ce naiba a fost asta?

Singura ai scris in intrebare ca i-ai cedat pana la urma sa il bage,
apoi ai blocat-o, va invidiati una pe alta sau ce naiba de compromis ati avut ca nu doriti sa adaugati persoane care le stiti.

Apropo, dam un chat? xD

| francut a răspuns:

Ceva nu e bine. Dar ce ai facut, e un bun test pentru relatia voastra. In functie de cum va reactiona ea, vei sti ce ai de facut.

| Romanul86 a răspuns:

Cred ca va pune la încercare să vadă dacă o iubiți.

| Cannibal a răspuns:

Probabil doar voia să te facă gelos, iar modul de a te enerva cu acel tip era perfect fiindcă îi arătai oarecum că îți pasă și nu ești indiferent față de situație.