| anonim_4396 a întrebat:

Salutare!

De cate ori pun ochii pe o fata, aceasta are prieten sau ii place de altcineva. Si de asemea daca are prieten, relatia lor este destul de avansata. (da tot mereu asa se intampla)
Nu gasesc pur si simplu o fata pe care sa o placa si sa ma placa si ea.
Pe mine ma plac doar fetele pe care nu le plac eu.

Vad ca altii se gasesc asa usor si se plac mama mama. Se vede si pe ei. (si aici nu vorbesc de copii de 15-16 ani).
Cateodata ma gandesc ca m-a blestemat vreuna in tinerete. laughing
Ati trecut prin asa ceva? Se rezolva cu timpul?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu stii sa ti le alegi, asta e clar.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Ok. Dar nu treabuie sa imi placa in primul rand? laughing

Tu cum procedezi cand alegi?

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca doar pui ochii pe ea dar nu stii cum sa-i vorbesti, e clar. Nu ma refer ca ii vorbesti vulgar, fereasca D-zeu!

| Adry05 a răspuns:

Da mă da, îți vine și ție rându, chill. Dacă te plac fete înseamnă că n-ai nicio problemă doar n-a fost să fie. Lucrează la tine în timpul ăsta că vine și relația.

| ancaval a răspuns:

Păi ia și tu pe una care nu o placi. Măcar ești iubit. Și nu se știe. Vorbind cu ea mai mult timp, poate descoperi ceva interesant la ea și chiar ajungi să-ți placă.
Dacă stai după alea luate... apăi stai! Pierdere de timp.

| AwGenetix a răspuns:

Tu, trebuie sa inveti un lucru pe care il stiu destui de putini barbati.
Noi barbatii nu alegem. Asa pare dar nu alegem noi aproape nimic. Ele aleg. Degeaba iti place tie de vreuna, si te dai peste cap sa te placa si ea, nu va fi niciodata altfel decat ai observat. Trebuie sa te faci placut, la modul general, iar daca o fata iti acorda atentie, nu te gandii la cea de care-ti place tie, ci gandeste-te ca atat ai obtinut. O iei pe asta, care-ti da atentie, si nu neaparat sa ramai cu ea.

Si aici, intervine partea noastra buna. Odata ce esti cu aceasta Ea, fie ea si neAleasa ta, ai scapat de categoria "Disperatu ala". Poti ajunge la un moment dat si la o fata care-ti place tie, dar prima regula nu va fi incalcata. Adica, tot nu o vei putea alege tu, dar vei Pescuii marfa mai aproape de ceea ce cauti.

PS: ma pipi pe funda, mi-as dori sa fi invatat tu ceva din ce ti-am scris.