| Amidamaru98 a întrebat:

Salutare! De ce toate femeile sunt pe interes și dacă nu ai nimic nu se uita la tine?

Am observat ca și fetele de la țara sunt pe interes.

Oare o femeie cu bani se uita la un băiat modest?

35 răspunsuri:
| sweetys a răspuns:

De aia fostul meu are sa îmi dea 13500 lei, ca am fost pe interes cu el?
Nu mai grneraliza

| RAY a răspuns (pentru sweetys):

Nu vrei sa îmi dai 200 sa îmi extrag un canin?

| sweetys a răspuns (pentru RAY):

€ sau Lei?

| RAY a răspuns (pentru sweetys):

Ron

| LonelyLoner92 a răspuns (pentru sweetys):

Eu lucrez într-o fabrică din septembrie 2020 încoace și câștig doar 1550 RON salariu lunar.

Sunt un băiat timid, am față de copil și cu tot respectul, nu am fost băgat în seamă vreodată pe nicăieri de vreo fată.

| RAY a răspuns:

Sa fim realiști nu toți suntem bogați, majoritatea nu aveam vila,mașina, bani în Elveția, dar ce contează? E omul,primata asta are un simt al văzului esențial, nu stam sa cunoaștem un om ca apoi sa facem sex,asta cere timp, deși evoluția a făcut selecția sexuala,deci contează aspectul fizic și vocea groasa,înălțimea, o fata masculina, sa fim serioși, când bărbatul nu are ce oferi o sa ofere bani, cunosc fete care îți întrețin iubiți, el foarte frumos ea drăguță, vezi efectul Hallo, știu cum e sa fii mic de înălțime, sa arăți ca un pusti de 16 ani tu având dublu sau voce de fata,nu au încredere oameni în tine,te considera un copil,cât despre femei bagi de seama ca doar în freinzone ai acces atât, asta e realitatea,nu rahaturi pozitive, citare, trebuie sa fii realist și sa accepți adevărul, poți face sport, socializarea, citește cărți

| Violleta2022 a răspuns:

Generalizare patetica!
Daca era asa cum afirmi tu aici, maica-ta se marita cu un bogatan, nu cu taica-tu!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai daca chiar ar fi asa, mult mai mult de jumatate din populatia lumii ar trebui sa nu aiba nicio sansa la o relatie?
Si totusi, uite ca lumea tot continua sa traiasca, de ani buni.

| LoveSleep a răspuns:

Asa e. Toate femeile sunt pe interes. Dupa cum vezi peste tot unde mergi, toate femeile sunt doar cu bogati.
Nu poti sa intorci capul si o vezi pe una langa un milionar in euro.

| Hammurabi a răspuns:

Depinde ce înțelegi prin "interes".
Poate fi : bani, proprietăți, frumusețe, caracter, personalitate, și multe altele.
Ceva, ceva, trebuie să ai.
Dacă nu ai chiar nimic, nimic, (cum ai zis) probabil n-are cum să se uite la tine ca la o mumie.

| Lukasssz a răspuns:

Pentru ca ele vor sa nu mai munceasca..sa stea pe banii prostului.

| inflicted a răspuns (pentru Lukasssz):

Care sunt alea? Sunt la liceu și jumătate din colegele mele după ore merg la muncă în timp băieții merg la fotbal.

| Nten a răspuns (pentru inflicted):

Ok si carea e problema? go cry about it, si lasa vrajeala, te oftica adevarul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu generaliza. Nu-s toate pe interes. Mai sunt și pe aventuri de o noapte, eventual două.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Contează sa ai mașina într-adevăr, dar cunosc cazuri în care unii aveau mașina și nu aveau bani de benzina, zăcea mașina pe strada laughing nu toate pun preț pe situația econimica, dar toate cauta un băiat serios și descurcăreț, doar nu o sa îți plătească ea ți-e consumația on & on everyday.Cunosc cazuri în care băieții profitau de fete și de situația lor financiara. Atunci când ești pampalau poate conta bani pentru ca, cu asa ceva încerci sa compensezi,dar dacă tu nu ai deloc personalitate si atitudine masculina, încredere in tine, si respect fata de tine însuți nu vor avea nici ele, te vor simți imediat, au o intuiție foarte bună. Contează foarte mult modul de cum te prezinți, modul de abordare, în funcție de acest lucru rezultatele vor fi în consecință pe măsură tipului tău de abordare, modului tău de a fi în afara discuțiilor virtuale. Contează sa ii faci aceeași impresie, sau chiar una mai reusita ca cea în online, dacă nu se va întâmpla acest lucru îți vei pierde toată credibilitatea și respectul ei.Cu bani, fără bani tot comunicarea e cheia relațiilor si inteligenta, când acestea lipsesc e chin și jale.

| Cheo0S a răspuns:

Da.
Daca ai muschi.

| Rux04 a răspuns:

Bună. Nu toate suntem pe interes. Soțul meu este modest. Vei întâlni cândva persoana potrivită.

| 2420 a răspuns (pentru Rux04):

Cu tot respectul pentru tine, chiar crezi că un băiat de 29 de ani care lucrează într-o fabrică pe 1561 RON salariu lunar mai are șansa de a cunoaște pe cineva vreodată?

Eu te respect, dar fii sinceră cu mine te rog.

| Rux04 a răspuns (pentru 2420):

Soțul meu a avut mai puțin când ne-am cunoscut. Deci se poate.

Răspuns utilizator avertizat
| Rux04 a răspuns:

Am și eu salariu stimate domn. Trăim decent. În ceea ce privește celelalte aspecte: viața intimă și faza cu copiii, nu vă privește.

Răspuns utilizator avertizat
| Rux04 a răspuns (pentru RTK):

Nu este nicio ironie. Se poate trăi decent din două salarii dar depinde de preferințe. Eu urăsc cluburile de când mă știu și nu din lipsă de bani, ca și îmbrăcăminte prefer hainele simple și comode, ca și pasiuni am și eu și soțul drumețiile și alergarea, nu dorim cazări de lux ci doar să fie curat locul respectiv. Seară frumoasă!

Răspuns utilizator avertizat
| Rux04 a răspuns (pentru RTK):

Să îl plimbați dumneavoastră! La revedere!

| Rux04 a răspuns:

Scriu ce vreau pe acest site, nu-mi poate interzice nimeni nimic. Aveți opțiunea să mă blocați. Numai bine.

Răspuns utilizator avertizat
| inflicted a răspuns:

Problema e că mulți care nu au bani sunt doar leneși și asta se vede in orice fac in viața. Daca nu ai nimic ce să facă o femeie cu tine?
Am avut un prieten care se plângea mereu așa mă plictiseam cu el că nu avea niciodată chef de nimic desi nu avea nimic de făcut care să îl solicite și mai îi plăteam și chestii. i-am plătit cartela la telefon de doua ori din bani făcuți dand meditații el nici atât nu făcea și pe urmă am zis stop că devenise prea penibil. Așa că nu mai cad la vrajeala asta ca "fetele nu mă vor că nu am bani". Nu te vor că ești plictisitor și mamaliga

| StefanIlAreMare a răspuns:

Nu, toate vor cascaval

| PaulCos a răspuns:

Ancestral femeile cauta "adapostul" pe care nu il pot construi singure in vederea procreerii. In trecut adapostul era asigurat de cel viteaz, ce stia sa apere ce ii apartinea sau sa cucereasca noi tinuturi. Apoi asta s-a transformat in bogatia barbatului, dar nu uita ca odata tot in trecut traditia, cel putin romaneasca, avea sa echilibreze aceasta balanta prin zestrea oferita fetei de catre parinti ei la momentul casatoriei. Azi nu mai sunt cotate la fel nici vitejia, nici vrednicia, nici macar zestrea nu mai e o regula. A aparut insa un alt concept pe care multi il intelegem gresit. Nu bogatia barbatului este vanata azi, chiar daca multe fete nu stiu sa defineasca asta, ci abilitatile care genereaza venit sigur si implicit adapost pentru procreere. Pe scurt nu conteaza cat ai( nu cat ai caistigat la loto), ci conteaza cum si cat poti face in orice situatie, cum ii gestionezi (banii), asta sugerand capacitatea de a pune la adapost familia si in viitor si mai ales cat de sincer si de generos poti fi cu femeia ce te va insoti. Femeia are acest simt de analiza. Adica va folosi un impatimit cartofor cand a caistigat, il va uita cand a pierdut, dar se va gandi sa faca casa cu un "tamplar" iscusit care poate are buzunarul gol azi dar maine Sigur va incasa ceva si nu va pune viata si confortul familiei in dificultate.

| 2420 a răspuns:

Pentru că asta este viața.

Eu mi-am acceptat soarta de a fi singur până la bătrânețe.

Și nu, o femeie cu bani nu s-ar uita niciodată la unul ca mine care lucrează într-o fabrică pe 1561 RON salariu lunar...

| RequiemReRe a răspuns:

Cred că femeile caută stabilitate financiară și emoțională în același timp. E un aspect general asta și ceva normal. Femeile își doresc stabilitate în relație, cum poate își doresc și bărbații. Stabilitatea asta înseamnă că tu câștigi puțin peste salariul minim pe economie și te descurci să îți plătești taxele, nu ai datorii șamd. Există femei serioase și femei superficiale, n-aș generaliza faptul că femeile caută bărbați cât mai bogați, că așa... ne mărităm toate cu turci.