| anonim_4396 a întrebat:

♥ deci, ma aflu intr-o asa o situatie : am cunoscut un baiat cu putin timp in urma,era sambata seara, eram la discoteca si l-am observat din primele clipe in care a intrat in club, l-am "prins" de multe ori ca ma priveste si ii paream interesanta, simteam ca ma admira ...si iata ca vine momentul in care el isi face curaj si se apropie de mine si imi propune sa dansez in cercul lui de prieteni.Am dansat alaturi dar nu am schimbat nicio vorba, doar priviri. Dupa ceva timp iarasi se apropie de mine si ma intreaba daca ar putea sa vorbeasca cu mine dupa discoteca, si eu am acceptat. Prietenii lui intentionau sa plece ..chiar iesise din club toti, inclusiv si el, eu eram practic convinsa ca a uitat si a plecat fara sa vorbim ..darr..nu! a venit grabit in club si am iesit afara impreuna unde era mai liniste, fiind foarte stresat de prietenii lui care il strigau am reusit sa schimbam ceva vorbe : l-am intrebat ce s-a intamplat, ce vrea sa vorbim?", el mi s-a spus ca sunt draguta si vreau sa ma cunoasca, dupa care eu i-am spus ca in asa caz eu sunt X, numele lui e Y.m-a intrebat unde invat si daca ar fi posibila o eventuala iesire in oras la suc.am spus ca invat in Iasi iar prin Chisinau (unde invata el ) nu prea am treaba.el m-a intrebat dar daca as avea treaba prin chisinau as fi de acord sa iesim vreodata iar eu i-am raspuns "poate ca da " m-a intrebat daca in asta vara ma mai poate gasi in discoteca respectiva, i-am spus ca da pentru ca aici imi petrec toata vara dupa care el grabit a plecat si ne-am luat un ramas bun foarte scurt.Chestia e ca nu am facut schimb de nr si nu stiu cum sa dam unul de altul. Dupa cautari de cateva ore i-am gasit profilul de odnoklassniki (site de socializare gen FB) dar nu am avut curajul sa-i scriu sau chiar sa il vizitez. acuma stau la dubii pentru ca nu prea o am cu primul pas si imi e frica ca in caz de as arata ca l-am gasit stiindui doar numele s-ar putea face o impresie nu chiar ok si poate ca chiar i-as parea disponibila si usor de cucerit ceea ce ma face sa cred ca el s-ar departa sau pur si simplu nu ar mai fi interesat de persoana mea.ce sa fac? sad

13 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

De ce sa pierzi o sansa? El a facut primul pas, atunci in discoteca, si ti-a inspirat ceva sentimente, ti-a dovedit ca este interesat si ca vrea sa te cunoasca. Eventual ia-l la misto cumva ca a uitat de tine, sau cat de mult tine la el interesul pentru cineva.

| neutrino a răspuns:

Stai cuminte, te va gasi el atunci cand va fi "liber" si va fi interesat de frumusetea ta si de bogatiile tale naturale.

| sofisis a răspuns:

Lasa-l pe el sa te gaseasca. Site-ul pe care l-ai gasit nu este unul foarte cunoscut si isi va da seama ca te-ai chinuit sa dai de el. Baietii sunt altfel decat noi. Pe ei nu ii mai interesezi daca vad ca te agiti ca o disperata, el nu va spune "vaaai, ce dragut, a dat de mine"...el va spune "ia uite ce disperata e si asta". Asa ca stai in banca ta. Daca vrea sa dea de tine, va stii el cum sa faca.
Nu te mai agita atat pentru un simplu cunoscut in club.

| cristimihailov a răspuns:

Buna,

A fost o intalnire interesanta. Dar las-o doar atata. Chisinau si Iasi nu sunt chiar aproape.

Practic ai vrea sa incepi o relatie la distanta. Ceea ce nu vrei cu adevarat.

Nu vrei sa vorbesti sau sa iti traiesti viata transfrontalier, cel putin in prezent.

Relaxeaza-te si gandeste-te ca mai apar si alte persoane. Pe acesta, l-as uita.

Si el si-a dat seama ca era doar o dorinta rapida, o atractie fizica. Nu tu telefon, nu tu id, nu tu nimic. Cu siguranta are pe cineva acolo, la el.

Ai o viata, nu o risipi pe timbre postale.

| Mussette a răspuns:

Daca n-a dat de tine pana acum, inseamna ca a fost ceva de moment.
Mai lasa-l si abordeaza-l peste ceva timp, ca si cum ai dat de el pe site intamplator. Nu ca ai cautat sa vezi cine e. Si poate va fi ceva dragut pana la urma. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce ar fi interesat de persoana ta? cat de multa importanta poti da unei fete in club? laughing, sau tu credeai ca ti-ai gasit jumaatate? spune da, ca mor de ras.

| WeSTleY a răspuns (pentru anonim_4396):

1. Cand vorbesc cu el, il intreb si neaparat iti transmit de ce era interesat de mine, ok? happy
2.Suficienta. Cred ca sunt destule cupluri si prietenii care s-au legat intr-un club.
3.Nu sunt in cautare ca sa-mi gasesc jumatatea pur si simplu in acele cateva minute in care am discutat am simtit ca avem lucruri comune si ne simtim bine unul in compania celuilalt.

| anonim_4396 explică (pentru WeSTleY):

Legat la nr 2, stii tu ca ai vecini? sau ai auzit de la cine stie cine? asa e si religia, din unu in altul si uite frumusete toti o iau dea-devaratelea.
ma intreb cat ar tine un cuplu care se formeaza in club.

Răspuns utilizator avertizat
| Phini a răspuns:

Suna-l, faceti-va timp sa va intalniti, si vedeti ce se intampla. Multi par a fi perfecti, pana ajungi sa ii cunosti. Succes!

| baiatuldinbrasov112 a răspuns:

Deci... fa-ma sa inteleg.
Era "discoteca" sau "club"?
winking

| Nick9401 a răspuns:

Eu tot sunt din chisnau, ce spui sa-mi dai adresa ta de odno? si sa-ti dau sfaturi.

| WeSTleY a răspuns (pentru Nick9401):

Nu ma supar daca imi dai sfaturi aici : )