| DanielsiAndradaegalbebe a întrebat:

Salutare din nou.
Iubitul meu si tatal copilului meu a venit astazi in Romania. Mi-a propus sa ne mutam undeva. Pana cand va gasi o casa vom locui in casa mea. A fost asa de frumos! A vorbit cu mine, a zis ca va opri studiile doar ca sa fie cu mine si cu baietelul lui. Dar problema este ca... parintii lui nu stiu nimic, nu stiu ca e tata, si nici macar ca s-a intors in Romania. Fiindca ei locuiesc in alt oras din tara. SI nu stie ce sa le zica deoarece ei au o parere extrem de proasta despre mine. Cred ca sunt o golanca si alte chestii. Desi nu m-au vazut decat o data in viata lor. El nu a vrut sa ma duca sa ma mai vada parintii lui deoarece imi faceau mult rau. Eu nu le-am facut nimic chiar m-am comportat bine cu ei dar si-au facut o parere proasta de la prima vedere!
Imi puteti da un sfat adica ce sa le zica iubitul meu lor mai exact cum sa le zica, pentru ca mama lui e cam nebuna si cred ca ar lesina pe loc sau mi-ar lua copilul sau altceva crying

4 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Nu te mai speria ca iti vor lua copilul,mama are cele mai multe drepturi asupra copilului! cat despre soacra ta,eu cred ca ar trebui sa mergi cu el,fara bebe, si sa-i spuneti cum stau lucrurile. daca ii convine ok, daca nu tot ok! doar n-ai d trait cu ea o viata! oricum intr.un final va accepta!
prostia oamenilor d a judeca fara sa cunoasca omul cu adevarat!
succes!

| aliybella a răspuns:

Eu zic sa fie barbat si sa le zica adevarul pentru ca el este major si nu mai depinde de parintii lui, te iubeste deci ei nu trebuie sa intervina, trebuie sa prinda tupeu si sa le spuna despre copil, daca nu sunt de acord atunci asta e, nu poti porunci inimii

| theboss8159 a răspuns:

Trebuie sa fie ceva logic... deci spune-i la iubitul tau sa ii zica la soacrata asa : mama uite m-am intors si vreau sa iti zic ca am un copil cu (numele tau ) stiu ca pare o nebunie dar asa s-a intamplat nu mai avem ce face sau ce sa dam inapoi sper sa fii de acord cu asta happy si daca nu e de acord pe moment o sa se impace cu ideea happy sper ca te-am ajutat cat de cat ( sau ca ti-am dat putin curaj ) traiasca copilul si voi... Bafta :*

| claudia_6611 a răspuns:

Da