| Villy09 a întrebat:

Salutare din nou.
Plac o fata de aproximativ 6 luni,pot sa zic ca m-am indragostit de ea. Vorbim foarte des, ba chiar mi-a zis ca nu a mai vorbit cu nimeni asa cum vorbeste cu mine.Stie ca o iubesc,i-am aratat asta de nenumarate ori,ba chiar am adus in discutie sa fim impreuna zilele astea,dar ea imi tot spune ca e nehotarata si ca nu vrea relatii acum din cauza unei probleme pe care nu vrea sa o spuna nimanui, spunand ca pentru ea conteaza foarte mult.Ne-am cam certat din cauza asta,eu sunt o fire mai sensibila care se ataseaza repede de cineva,si totusi ne-am impacat si vorbim iarasi,dar simt ca nu mai am puterea sa vorbesc cum vorbeam inainte, ea imi tot spune ca nu se stie ce ne rezerva viitorul si poate intr-o zi o sa fim impreuna.Inainte vorbeam mereu frumos cu ea,nu imi era rusine sa ii arat ca o iubesc,mereu o complimentam si incercam sa o fac sa ma placa. Uneori chiar ajungeam sa vorbim despre dragoste,ba chiar am reusit sa scot de la ea niste cuvinte mai sensibile, dar parca tot nu e de ajuns.Alaltaieri a fost ziua ei,i-am luat un cadou si ne-am pupat pe obraz,dar eram la scoala,asa ca am mai vorbit putin amical, ca in seara aceea sa imi zica ca m-ar tine in brate incontinuu timp de 10 minute.Cand am adus vorba inainte de ziua ei de a fi impreuna,ea a spus ca uneori o fac sa ma placa,dar uneori e doar normal.Voi ce ziceti,o sa reusesc vreodata sa fiu impreuna cu ea? Nu e o fata obraznica,e foarte draguta si vad ceva la ea ce nu am mai vazut la alte fete, simt ca am nevoie de ea mai mult decat ca o prietena.Nu cred ca sunt eu de vina si de aceea nu vrea sa fim impreuna, chiar o cred cand zice ca nu vreau relatii.Va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Cat mai ai putere sa fii acelasi,continua.
Nu stii din ce motiv fata refuza sa aiba o relatie acum.
Pot fi probleme familiale pentru care va trebui sa pastrezi distanta si respectul cuvenit,poate fi si existenta unui alt baiat,undeva in viata ei.
Poate sa fie ranita si neincrezatoare, poate sa incerce sa depaseasca o situatie mai veche despre care nici sa-si aminteasca nu vrea, asa ca ai rabdare.
Nu e nevoie sa o anchetezi, intotdeauna acceptam ceea ce doreste celalalt sa ne dea, de buna voie.
Ai rabdare.
E tot ce poti sa faci.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Esti pe drumul cel bun, dar drumu-i lung. Daca tu spui ca o iubesti, atunci continua.

| stark47 a răspuns:

Daca ea nu are incredere in ea ca poate sustine o relatie, atunci ar trebui sa aiba incredere in tine ca o poti face sa mearga.inspirai acest sentiment si probabil ca va fi ok

| Villy09 explică:

O iubesc, ba chiar foarte mult, dar nu e deloc usor sa stai langa cineva, sa fii aproape de ea si totusi atat de departe, stiind ca nu va fi a ta.Nu pot renunta nici la ea, ma simt atat de trist cand nu vorbesc cu ea...