| Winners10 a întrebat:

Salutare. In liceu am avut o colega cu care ma intelegeam chiar bine pe care o si placeam, iar sentimentul era reciproc... eram destul de apropriati.

Inainte cu 1-2 ani de terminare liceului ea s-a mutat in alt oras cu familia, intre timp am ajuns si eu in acelasi oras cu munca.

Intrebarea este: ar avea rost sa reiau legatura cu ea, sa ii scriu sa iesim la un suc ceva sa mai povestim si pe urma cine stie?

3 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Normal ca are rost! Baga tare. Nu rata ca poate te place si poate iesi ceva frumos. Nu intreba daca are prieten sau nu, tu ia-o la un suc, o plimbare, daca accepta, e super, nu conteaza altceva.

| sofisis a răspuns:

Bineinteles. De ce sa nu aiba rost? Chiar si daca nu iese nimic romantic, o veche prietena e oricand o chestie pozitiva.

| Clytia a răspuns:

Dacă ai ocazia de a o revedea, de ce nu?
Eu zic să încerci. Vezi cum decurg lucrurile și poate chiar se înfiripă ceva.
Mult noroc!