| robert197 a întrebat:

Salutare, în timpul actului cu prezervativul, ti se rupe usor ata (la baiat zic) sau se rupe mai greu din cauza prezervativului?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ata nu se rupe, iar daca se rupe este de rau, fiindca penisul nu mai este atat de sensibil.

| Goete a răspuns:

"AȚA" nu se rupe

| Willis a răspuns:

Dacă se decalotează normal, nu se rupe nimic.
Asta cu ruptul este o tâmpenie. Ruperea se produce în cazuri foarte puține.
Ața se întinde, și cu ajutorul lubrifierii, va aluneca în interior la vagin, iar cu prezervativ, se va comporta la fel, doar că, contactul nu va mai fi cu pereții vaginului, ci va sta în prezervativ.

| Nyarlathotep a răspuns:

Nu se rupe absolut nimic, nici dupa 100 acte sexuale. Ma intreb oare va muri odata prostia asta cu "ruptul atei". Baga la cap, la barbati nu se produc modificari fizice dupa actul/actele sexuale. Doar la femei se produce ruperea himenului cand face sex pentru prima data. Tocmai din cauza ca la un baiat nu ai cum sa stii daca e virgin sau nu. Nu exista semne fizice vizibile care sa indice experienta acestuia, sau lipsa. Mitul cu "Ruperea atei" a fost probabil inventat pentru a exploata insecuritatile si necunoasterea baiatului respectiv. Punand intrebarea, te dai de gol ca nu ai facut sex niciodata.

| darrio2007 a răspuns (pentru Nyarlathotep):

Daca ii este teama de orbire daca se masturbeaza (in alta intrebare a lui), cât crezi ca poate cunoaste in acest domeniu?

| robert197 explică (pentru darrio2007):

N am teama, pur si simplu am intrebat laughing

| AlexDulceTeSeduce17 a răspuns:

Sincer si eu sunt curios sa aflu... Dar daca ar fi sa ghicest ar trebui sa se rupa mai greu.

(in nōmine Patris et Fīliī et Spīritūs Sānctī)