| FlorinBboy a întrebat:

Salutare. Iubita mea s-a despartit de mine acum 6 luni motiv ca nu am apreciat-o indeajuns si ca incepusem sa o jignesc, astfel ca deja era intr o relatie cu altcineva in timp ce urma sa se desparta de mine. Chestia e ca am plans, am suferit atunci si nici pana astazi nu am reusit sa trec peste. E rau ca ne vedem zilnic, facem naveta la munca cu acelasi autobuz pe aceleasi schimburi. Si eu nu o inteleg deloc nici pe ea, e in relatia cu baiatul asta de atunci, dar ea posteaza zilnic pe Instagram la poveste numai citate de suferinta cu referire la mine, si dupa ce vad eu postarile, le sterge si pune altele noi, la fel pana le vad eu. Ce credeti ca vrea? Ca eu ma gandesc ca o vrea sa ne impacam, dar e chestia ca ea doar in citate bate referire si apropouri ca inca ma iubeste, ca nu o sa iubeasca pe nimeni altcineva cum m-a iubit pe mine, ca ignorand-o o sa o pierd de tot. Si mi se pare ciudat toate astea, ca na, ea a ales sa plece, ea a ales pe un alt baiat care a spus atunci ca e mult mai bun decat mine, ea s-a despartit de mine, de ce ar mai suferi dupa unul ca mine, si ce o gandi postand mereu diversele citate?!

Răspuns Câştigător
| Evolution a răspuns:

Nu stiu ce sa zic boss si eu am trait ceva de genul cam aceeasi situatia ca a ta si mai cunosc pe cineva care e ceva ge
Imi spune ca ma iubeste si se comporta indiferent dupa.
Pur si simplu asa e stilul ei si e toxica pentru tine. Ea vrea dragoste in rate sau ceva de genul si cand are chef de tine sa fii acolo pentru ea si cand nu, sa stai departe de ea. Ceva de genul ca un caine.
Asa ca eu zic sa te obisnuiesti cu gandul si sa accepti situatia barbateste, o lasi in pace si pur si simplu gandeste asa: nu mai e femeia aia care o stii tu, de care te-ai indragostit, aia e moarta. Asa ca nu are rost sa stai cu o persoana toxica. Daca ea s-a schimbat, ce rost are?
Nu te mai uita la ea, incepe prin curajul de a-i da block si sa nu ii dai peste cateva ore sau zile unblock. Da-i block peste tot si daca te cauta, evit-o si nu ii raspunde.
E greu dar la un moment dat vei obosi atat de tare incat nu o sa iti mai pese si vei vedea ca o sa iti treaca de ea (exact ca si mine).
Succes!

Răspuns Apreciat de Editori
| Holiday a răspuns:

Obiectiv, treaba e in felul urmator:
Ori nu mai tragi cu ochiul pe ce posteaza, eviti orice contact cu ea si iti vezi de viata, ori te bagi in seama cu ea, vine inapoi si va despartiti iar peste juma de an sau un an si o sa suferi din nou.
Daca o vrei intr-adevar trebuie s-o lasi in pace 3-4 ani si apoi sa reiei legatura, cu riscul bineinteles ca atunci sa nu mai fie disponibila sau sa nu mai vrea. Acum joaca asta cu te las, dar te vreau, nu va duce nicaieri si daca vine acum inapoi in scurt timp ti-o iei din nou in freza.
Sfatul meu, alege prima varianta.

4 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Pai poate nu le pune pentru tine sau poate chiar ii pare rau dupa tine.
Indiferent cum e daca tu nu ai mai apreciato si ai inceput sa te comporti urat cu ea fai o favoare si las-o in pace sa ii treaca.E mai bine asa pentru amandoi si oricum ce s-a rupt o data nu prea mai tine reanodat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca sufera si ii e dor, nu inseamna ca are rost sa se intoarca la tine. O sa-i treaca.

| Dinu1Christian1adalin a răspuns:

Îți spun din propria experiența trebuie sa îți vezi de treaba ta, dacă ea te iubeste cu adevărat și își dorește sa fie cu tine cu adevărat se va întâmpla acest lucru. Nu trebuie sa tragi de ea. Pentru început ori o blochezi peste tot Fb, insta, mobil, whapp, ori ii dai sa nu mai ii urmărești postările.