| LordCristobal a întrebat:

Salutare la toata lumea!
Am o intrebare pentru baieti.
Sa zicem ca mergeti la un club si o fata va abordeaza.Va distrati cu fata in club,beti si dansati apoi o aduceti acasa.
Dimineata, dupa o noapte amoroasa cand ii cereti fetei sa plece acasa ca trebuie sa faceti ceva in ziua respectiva fetei nu-i prea convine si va spune ca e minora si nu puteti scapa asa usor de ea.
Peste trei zile fata revine la voi si va ameninta ca daca nu veti iubitul ei sau daca daca nu ii dati bani atunci cand va cere va merge sa va faca plangere la politie.
Cum ati proceda in situatia asta extrema? Veti ceda santajului sau veti refuza toate cererile fetei?
O intrebare dintr-un scenariu de film.

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dimineata, dupa o noapte amoroasa. Adică sex? Ce vârstă avea fata?
Dacă cedezi șantajului, nu mai scapi veci de ea.
Spune-i să meargă unde vrea.

| LordCristobal explică (pentru sadrian46):

Sun 18 ani, fata din scenariu e minora.

| sadrian46 a răspuns (pentru LordCristobal):

Minoră, dar câți ani are, 16 sau sub?

| LordCristobal explică (pentru sadrian46):

Da

13 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Valeu e critica situația. i-aș oferi o suma considerabila de bani sa dispară

| Violleta2022 a răspuns:

Total de acord cu userul Siriusblack98 care ti-a dat niste raspusnuri foarte corecte si la obiect. Ai 23 de ani dar esti complet imatur.

| siriusblack98 a răspuns:

Tu ar trebui să renunți la replici de agățat văzute la desene animate ( vorbesc de o altă întrebare la fel de stupidă pe care ai pus- o ) și scenarii de scurt metraje. Noi ăștia peste 18 ani care suntem și cât de cât întregi la cap nu ne culcăm cu minore. Tu momentan e clar că nu ai de unde să știi dar mai abordăm subiectul și peste 10 ani.

| LordCristobal explică (pentru siriusblack98):

Eu am 23 de ani si sunt destul de intreg la minte.
Consider ca intrebarea pe care am pus-o nu e stupida, e un scenariu de gandit si trebuie sa stii la ce sa te astepti in realitate cand dai de situatii naspa.
Si daca zici ca ai peste 18 poate ai vazut ca sunt minore care arata de 20 de ani si evident mai sunt si fete care au 20 dar arata de parca ar avea 16.
Lumea s-a schimbat in ziua de azi si fiecare om are un corp si organism care se dezvolta diferit fata de ceilalti. Unii se maturizeaza mai repede iar altii se maturizeaza mai greu.(din punct de vedere vizual ma refer).
Totusi nu imi place modul tau de abordare puteai sa dai un raspuns frumos in care sa ajuti nu sa faci presupuneri ca sunt mai mic decat tine sau ironii ca nu pot sa vorbesc despre subiecte din astea.

| siriusblack98 a răspuns (pentru LordCristobal):

Ai dovedit cât de întreg la cap ești după întrebările pe care le pui. Cum ți-am zis în cealaltă întrebare a ta la fel de pertinentă, e trist dacă ai peste 14 ani. O să îmi fac timp să vărs o lacrimă pentru faptul că nu îți place modul meu de abordare al întrebărilor stupide. Dacă nu deosebești o minoră de una de vârsta ta ( zici că ai avea 23 ) atunci e grav sau ești doar virgin și nu cunoști cum ar trebui să arate corpul unei femei.

| Crackman a răspuns:

Simplu o invit sa discutam.
După ce închid ușa. Servesc cu un pahar de apa sau suc.
În timp ce ea zice ce vrea devine din ce în ce mai obosita, adoarme dar nu înainte sa realizezi ca a fost drogata. După ce se trezește este într-o cabana veche în cada plina de gheata cu dureri mari de spate ( i au fost furați rinichii) când da sa fuga cade pe jos și vede cu stupoare ca nu mai are picioarele iar eu în capătul celalalt al camerei îmi hrănesc porcii cu rămășițele ei.

| LordCristobal explică (pentru Crackman):

Da ce minte intunecata ai...

| Crackman a răspuns (pentru LordCristobal):

Și eu am zis una din probabilități

| Hollyg a răspuns:

Știai ca e minora cand ai luat-o acasa?

| LordCristobal explică (pentru Hollyg):

Situatia asta nu s-a intamplat in realitate, am pus intrebare in scop informativ si conversational.