| LordCristobal a întrebat:

Salutare la toata lumea!
O intrebare atat pentru baieti cat si pentru fete.
Baieti, sa zicem ca e 14 februarie sau 8 martie si veniti acasa fara sa aduceti un cadou iubitelor pe motiv ca nu va pasa de aceste zile si traditiile lor.
Iubita cand va vede ca nu ati adus niciun cadou devine nervoasa si sare la bataie,arunca dupa voi cu tot ce găsește in casa si va ameninta ca o sa va taie testiculele pentru o asemenea neglijenta.
Baieti, cum ati gestiona o asemenea situatie? Ati lua in calcul o despartire de iubita sau ati incerca sa domoliti furia iubitei?
Si fetelor voi ce reactie ati avea daca iubitul nu va aduce niciun cadou de 8 martie?

Răspuns Câştigător
| AnastasiaK a răspuns:

Wowowow, dar ce scenariu SF avem aici laughing

Mă rezum la întrebarea pentru fete: am norocul de a avea un iubit care știe să îmi aducă cadouri/să mă facă să mă simt bine/să facă gesturi frumoase făă vreo ocazid anume așa că nu m-ar interesa dacă la o anumită ocazie nu aduce cadou. În plus, nu cadourile mă fac fericită, ci timpul investit ce se află în spatele cadoului. Mergând pe principiul ăsta, sunt la fel de fericită dacă îmi face o prăjitură sau îmi scrie o felicitare.

8 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

As da cu pumnul în masa sa se calmeze

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu sărbătoresc nici 14 nici 8. Iubita care se poartă așa. mă vede pentru ultima dată.

| Freya1 a răspuns:

În primul rand e urat sa ii spui cuiva "nu îți iau un cadou sau o felicitare de 8 martie sau 14 februarie pentru ca nu am eu chef".Da, e ok sa nu ai posibilitatea, sa fi uitat, sa nu fie important pentru nici unul din voi.Dar daca pentru ea contează cred ca poți sa rupi o floare din gard sa ii duci acasă.

Nu e ok sa ai acea reacție clar, nu sunt pro violenta sau crize și cred ca asemenea persoane au mai multe probleme în relatie decât lipsa unui cadou.Nu cred ca un om normal la cap face asa fără sa aibă deja în relatie niste lucruri adunate în timp.

Eu personal nu am primit de fiecare data cadouri de zilele respective, ca nu mereu am ținut zilele respective.Dar dacă ne intelegem împreună ca facem ceva deosebit atunci și pe ultima suta de metri te sucesti ca la Brăila, logic ca ma supăr.

| Hammurabi a răspuns:

Cine poate fi vinovat în locul tău, că ți-ai ales un așa specimen de iubită?
Iar în locul ei, cine poate fi vinovat că stă cu un așa tăntălău de nu îi aduce o floare de ziua ei?
Ăștia sunt un cuplu "perfect" nu cred că reușește cineva normal să se pună în locul unuia sau a altuia. laughing

| Aditu94 a răspuns:

Sincer,eu nu am o iubita,caci sunt un tip la care femeile nu s-ar uita in veci,parerea mea,poate pentru o aventura,nimic serios,dar din punctul meu de vedere consider ca,chiar daca nu sti ce zi este,si ii auzi pe altii la munca discutand de chestii romantice,sa ciulesti putin lucrurile. In situatia ta,atitudinea ei este putin gresita,faptul ca a uitat,nu inseamna ca nu te iubeste,faptul ca a avut o scapare,denota ca are griji si problema,denota ca e firesc si omenesc sa gresesti,dar sa sari la bataie pentru atata lucru, nu e normala la cap. O asemenea situatie de ar fi sa trec, as gestiona-o prin a lasa de la mine, a incerca sa discut cu ea, a o linistii si apoi as merge la magazin, sa iau o cutie de ciocolata, un buchet de flori de la florarie si sa i le dau cerandu-mi scuze ca am uitat. apoi sa faci dragoste cu ea si sa va impacati.

| Mynameis93 a răspuns:

Dacă a spus că îți taie cocoșului, băiatu' meu, fugi cât te țin picioarele, nu e întreagă la minte.

| cristianvalentin337 a răspuns:

O asemenea reactie din partea fetei mi se pare ceva inuman, iubirea nu sta in cadouri...

| PussyCrusader a răspuns:

Nu are niciun drept sa se comporte așa, daca riscă toată relația dintre voi doi doar pentru un cadou pe care nu l ai făcut, dacă îți spune niste chestii atât de urâte persoana care ar trebui sa te iubească, pentru că ai uitat sau nu îți pasă de aceste zile atunci acea persoană nu a apreciat niciodată nimic ce ai făcut pentru ea și nu merită efortul depus.