| ccrystynastar_6817 a întrebat:

Salutare la toata lumea! O sa para banal, dar vreau sa ma indragostesc, sunt o fata cuminte in toate punctele de vedere, pina la casatorie nu vreau o relatie sexuala, dar vreau sa stiu cum sa ma indragostesc de un baiat, pentru ca baietii se indragostesc de mine dar eu le dau papucii, pentru ca nu simt nici un interes si nu pot sa ma indragostesc, astept sfaturi! multumesc mult

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Mda, se poate zice ca baietii sunt foc si fetele apa. In sensul ca baietii mult mai repede se indragostesc.
Tu nu te-ai indragostit pentru ca nu ai intalnit inca baiatul care sa te faca sa simti asta, dar odata si odata tot vei da peste cineva. Exista si posibilitatea sa ramai fata mare pana la batranete, dar asta este destul de mica.
Sfatul meu, cauta sa iti faci amici care au aceleasi gusturi si aspiratii ca si tine, poate unul din ei va deveni ceva mai mult in ochii tai, cu timpul. thinking

20 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună dimineaţa. Scuză-mă? Am încetat să mai citesc de la "sunt o fată cuminte din toate punctele de vedere, până la căsătorie nu vreau o relaţie sexuală ". Ăsta e anunţ pentru cei care fac facultatea de teologie şi vor să devină preoţi?
Scuteşte-ne!happy

pa, pa.

| Razvan a răspuns:

Ai pretentii prea mari.Si asta nu ar fi rau, daca ai fi in alte timpuri. Dar esti aici si acum.Ai grija sa nu imbatranesti asteptandu-l pe Fat-Frumoswinking

| Anca a răspuns:

Nu-ti poti impune sa te indragostesti! La un moment dat o sa ti se intample fara sa-ti dai seama cand te-ai indragostit de fapt...happy

| Hombre a răspuns:

Stai asa tati, dă-le papuci la toti pana la vreo 60-70 de ani si pe urma un singur lucru iti mai ramane, sa-ti bagi varza-n ea la murat pentru iarna.

| AndrogynBeauty a răspuns:

Chestia asta cu "a nu avea relaţii sexuale înainte de căsătorie", mie, sincer, îmi sună a băbism. Să ştii că relaţia sexuală este extrem de importantă într-un cuplu. Modul în care relaţionaţi, tu şi el, în pat, este la fel de important ca şi felul în care reuşiţi să convieţuiţi locuind împreună. Astea-s lucruri vitale într-o relaţie/căsnicie. Dacă tu eşti genul de femeie supusă care face orice-i spune bărbatul, pe principiul "el e capul familiei, eu sunt proastă şi-l ascult", atunci da, stai neprihănită până când veţi fi cununaţi în faţa lui Dumnezeu, nu folosi prezervativul şi nici alte mijloace de contracepţie (doar sexul e lăsat de Dumnezeu pentru procreere, nu?) şi o să fi un exemplu pentru toate celelalte puritane. Ah, şi eu sunt de părere că n-ar trebui nici să te epilezi, doar Dumnezeu te-a lăsat aşa, de ce să intervii tu?

Răspuns utilizator avertizat
| DorelSudoru a răspuns:

Poate esti lesbi sau pedofila sau zoofila.Cam asta ar fi explicatia xD

| bulgaras_3493 a răspuns:

De ce sa nu te indragostesti. mie mi se pare absurba,"dorinta" ta.toatele fetele viseaza sa-l intalneasca pe fat-frumos numai tu nu.mai gandeste-te. Iar faza ca "nu vreau o relatie sexuala pana la casatorie" e o prostie si mai mare... daca nu ai sa te indragostesti. asa cum te-ai propus...nu ai sa te casatoresti. o sa ia 50 de ani.esti fata batrana dar si virgina. Oricum e viata ta, dar nu'ti bate joc de ea in halul asta.
:*:*:*

| abc123_5207 a răspuns:

Asta depinde si de educatie, daca ea a crescut intr-un mediu linistit, na, fiecare cu preferintele lui, in legatura cu intrebarea, poate nu ar trebui sa le dai asa repede papucii, invata sa-i cunosti mai bine, socializeaza mai mult, cu timpul ar trebui sa incepi sa tii la cineva happy

| fluffy_2714 a răspuns:

Pai draga ccrystynastar, daca vrei sa fii un exemplu bun pentru copiii tai, pune mana si invata limba romana.Nu devii inteligenta daca ramai virgina pana la casatoriehappy.

| zSanta a răspuns:

Ai de *** daca nu te **** cu nimeni cum sa te indragostesti laughing scuze necenzuralaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pacat nu poate nimeni sa iti puna fiori aceeia in coloana vertebrala oricat ti-ar vorbi.In celalalt trebuie sa vezi ce iti doresti tu nu ce ti-asspune eu sau altu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea E. C. daca nu stai in tandem-ul popilor vino la mine ca eu sunt dascal, stiu sa-mi tin pliscul si nu ne afla nimeni, ca?

| iiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Nu-ti dori asa ceva oh go on

| iiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Pfaaaa, nu-i lua in seama pe aia straight face. mie imi place cum gandesti si sunt total de acord cu tine! e cam tarziu pentru mine, sper sa nu faci aceleasi greseli!

| ccrystynastar_6817 explică:

Sunt crestina ortodoxa nu e vorba de religie pursisimplu vreau numai a sa fiu o sotie buna inteligenta si copii mei sa ia u n exemplu bun in viata, ma rog sigur ca nu perfecta... dar o sa ma stadui

| ccrystynastar_6817 explică:

Draga sunt mult mai inteligenta, si slava domnului stiu ce vorbesc si daca nu ai de ce sa te legi de om nu inteleg de ce te cobori la asa nivel jos draga...

| ccrystynastar_6817 explică:

Daca nu ai de ce te lega cauti cusur la oameni, uitate la tine ...eu slava domnului limba romana o stiu prea bine, sper sa o sti tu macar la nivelul degetului mik.