| catalinh0 a întrebat:

Salutare la toti.
Ata penisului prea scurta determina o ejaculare mai rapidă?
Intreb ca ma tot gandesc la o operație de frenoplastie.

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Afectiunea numita ''frenulum breve'' adica acel fren penian care este mai scurt decat ar fi normal, in cazul in care decalotarea este maxima, produce o anumita presiune asupra glandului si aceasta provoaca o ''aplecare'' inspre in jos a glandului ceea ce poate induce o senzatie destul de dureroasa, dar aceasta poate sa devina insuportabila in timpul actului sexual la fiecare miscare de penetrare a vaginului mai ales daca ''pasarica'' este foarte stramta. Este posibil ca senzatie de disconfort neplacut sa induca/provoace grabirea ejacularii. Medicul urolog iti poate oferi raspunsul autorizat si de asemenea sa indice si metoda prin care se poate elimina afectiunea. Multa sanatate!

| catalinh0 explică (pentru corbulalbrosu):

Ideea este ca pe mine nu ma deranjează mai deloc. Eu vreau sa stiu daca presiunea care o pune pe gland face ca timpul actului sexual sa fie mai scurt?
Mie unul asa mi se pare.

| Stefan66t6fc a răspuns:

Dă-mi cerere pe Facebook george stefan vb acolo despre tot am poză cu două mâini

| santamodernartmd a răspuns:

Ce inseamna ata penisului?