| Cristiano1996 a întrebat:

Salutare lume!

Am dat de o tipa pe facebook si sta la 7km de mine
I-am dat like la poze am vorbit cu prieteni iei si cu foste colegi de clasa care au fost cu mine sunt cu ea in clasa
Cand incerc sa vorbesc cu ea nu raspunde toti prieteni iei au spus ca e foarte timida...
Cum o pot cuceri? M-a facut cu zambetul

13 răspunsuri:
| BlackheartQueen a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ea pe facebook sau mess, sau la telefon. Dupa o perioada, invit-o undeva. Daca e timida, organizeaza o intalnire cu mai multi colegi de-ai ei, vorbesti cu ea apoi o intrebi daca vrea sa iesiti doar voi 2.

| Gdeni a răspuns:

Cine stie cum o fi ea in realitatate! ai grija

| Azµre a răspuns:

Întâlnește-te cu ea!

| Ycu a răspuns:

Te-a facut cu zambetul dintr-o poza de pe facebook? Relatiile la distanta si pe facebook nu tin, te sfatuiesc sa renunti, sau sa vb cu ea fata in fata nu pe o retea de socializare. Cheers.

| SimionAlexandru a răspuns:

Ia o foaie de hartie, si noteaza toate ideile care iti vin in minte. Apoi, vezi care e cea mai buna pe care ai notat-o, si ACTIONEAZA!
Nu a mers? Mai incearca si altfel, nu aceeasi. Semnul nebuniei, e sa faci de doua ori acelasi lucru, si sa te astepti la rezultate diferite.
Iti dau si eu cateva idei:
1. Aranjeaza sa te intalnesti cu o fosta colega de-a ta, care e in clasa cu ea, si sa va intalniti in zona unde sta ea, intr-o zi.
2. Spune unei colege de clasa de-a ei (fosta colega de-a ta) sa vorbeasca cu ea, si sa ii spuna ca doresti sa o cunosti. (Sa nu ii spuna despre tine, esti baiat mare, te poti prezenta si descrie si singur) :-)
Iti doresc mult succes. O zi frumoasa, Cristian :-)

| Cristiano1996 explică (pentru SimionAlexandru):

Cum sa ii zica fosta colega? Ii spui la... ca vreau sa o cunosc si eu mai bine

| SimionAlexandru a răspuns (pentru Cristiano1996):

Depinde si de atitudinea acelei fete pe care vrei sa o cunosti. Din cate vad in intrebare, ea e foarte timida. Din moment ce fosta ta colega, banuiesc ca te cunoaste macar cat de cat, ar putea sa ii spuna ca esti un baiat de treaba (daca esti), si ca i-ai spus ei (fostei) ca ti-ar face placere sa o cunosti.(pe acea fata de care iti place). Fa doar primul pas. Cand iti doresti ceva cu adevarat, crede-ma... Merita tot efortul :-)

| Cristiano1996 explică (pentru SimionAlexandru):

O cunosc pe fosta colega de vreo 8-10ani 8 ani la scoala 1-8 si de la gradinita.

| Cristiano1996 explică (pentru SimionAlexandru):

Fosta mea colega ma cunoaste foarte bine...

| SimionAlexandru a răspuns (pentru Cristiano1996):

Vorbeste cu ea. Actioneaza.

| Cristiano1996 explică (pentru SimionAlexandru):

Dupa masa sau deseara cand sunt acasa

| Cristiano1996 explică (pentru SimionAlexandru):

Uite idul meu element_cu_acid@yahoo.com

| blondyna9o a răspuns:

Cere-i numarul de telefon si spune-i ca ai vrea sa o cunosti mai bine si sa iesiti la un suc/ceai. Spune-i vorbe frumoase, ca iti place zambetul ei, ca te-ai indragostit de ea, ca e frumoasa, ca are ochi frumosi, bla bla. Daca chiar e timida, incearca sa o iei incet, dar nu foarte incet sa nu o pierzi. Multa bafta happy