| anonim_4396 a întrebat:

Salutare!

Mai aud din cand in cand prin societate ca fetele vor baieti buni, sa nu bea, sa nu fumeze, sa aiba joburi bune, etc.
Ei bine eu am un job foarte bun, studii superioare, nu am vicii, nu beau, nu fumez, sunt politicos, ma port frumos. Sunt un fel de individ ideal pentru societate, sa zic asa. laughing
In ceea ce priveste aspectul fizic, nu sunt gras, arat ok, lumea imi face aprecieri.

Si cu toate astea, femeile nu apar in viata mea. laughing E adevarat, ca eu nu fac primul pas. Imi place sa fiu abordat. Mi se pare ca ofer prea multe incat sa fiu nevoit sa agat si de aceea imi place sa fiu "agatat". Ma gandesc cateodata ca nu au curaj sa ma abordeze. Poate par prea ideal si se gandesc ca nu m-as uita la ele. Nu stiu ce sa zic...

Voi ce credeti? De ce un baiat cu job stabil, studii, comportament placut, aspect fizic ok, duce lipsa de domnisoare? happy

46 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Daca ai fi intr-o tara mai individualista poat ar merge dar in Romania nu prea vezi fete care sa faca primul pas, toata se astepta sa fie abordate. Nu vezi cate intrebari sunt pe aici cu fatuti care mor doar sa zica ala ceva, saracele sunt balta dar nu ar face primul pas nici batute. laughing

Ce mai poate fi la tine e limbajul tau non-verbal, daca nu arati o disponibilitate pentru interactiune nimeni nu te va aborda nimeni.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns:

Baiete draga, daca nu esti capabil sa agati o fata, inseamna ca ai o problema de personalitate, sau ceva nu-i in regula cu tine, ori aroganta este prea mare si nu vezi din cauza ei.
Cat despre faptul ca-ti place sa fii agatat, atunci sa fio sigur ca o sa fii agatat doar de prostituate si rau famate, ca o fata serioasa, cuminte si inteligenta nu va poza niciodata in disperata, incat sa se dea ea, la barbati.
Acum este alegerea ta!
Vrei parasute si disperate, lasa-te agatat.
Vrei fete cuminti, inteligente si serioase, deschizi gura si le faci avansuri.

| Freya1 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui fără supărare sa mai cobori nascul in jos si poate te va observa cineva.
Tu sti macar ce cauti la o fata,la ce te uiti la o fata, ce ai vrea de la o relatie? Atunci când sti toate astea, te învârtit prin societate, ai prieteni si iesi in lume iti va cădea una cu tronc si te vei baga in seama tu. Fetele nu te abordează nu pentru ca se tem că esti prea bun pentru ele, ci poate pentru ca pari arogant si cu figuri si nu vor un iubit asa.

| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

Nu cred ca sunt arogant. laughing Sau poate sunt un pic de tot, dar nu cred ca sunt asa de arogant. laughing

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Crede-mă că daca e sa o dam in arogante te pot întrece dar nu cred ca asta e solutia.Sincer daca nu iti vei revizui comportamentul singurele femei pe care le vei pute agăța vor fi niște pitipoance ce iti vor mânca bani.
Date jos de pe piedestal si vorbeste si tu cu femei ca așteptând asa rămâi fecior bătrân.

| LoveSleep a răspuns:

Pff. Ce om cringe. Vrea să pară că e arogant, dar el e de fapt, speriat să abordeze o tipă. De ce nu recunoști că îți e frică să vorbești cu ele? Suntem anonimi aici, nu ți-a spus nimeni?

| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

Daca imi era frica sa abordez o fata, intrebarea suna altfel. Vorba ta, suntem anonimi si nu am de ce sa ma feresc, nu?

| Sofer a răspuns:

Doar asta știu femeile sa aștepte sa fie abordate. Dacă le abordezi. Gata ești obsedat sexual și mare refuz. Aștept hate de la voi prințeselor.

| alina2k18 a răspuns:

''Poate par prea ideal si se gandesc ca nu m-as uita la ele. ''
Riiightwinking si marmota... stii ce faceawinking
Daca nu bei si nu fumezi nu inseamna ca esti individu ideal laughing astea sunt niste PREFERINTEwinking NU CALITATI laughing
Pe mine nu m-ar deranja daca partenerul bea sau fumeaza, ideea e sa nu bea sau sa fumeze MAI MULT CA MINEwinking
''Mi se pare ca ofer prea multe incat sa fiu nevoit sa agat si de aceea imi place sa fiu "agatat".'' laughing)
Ce oferi tu ma baiat? laughing)
''Si cu toate astea, femeile nu apar in viata mea.''
Unii tot asa bazati ca tine au ajuns sa-si cumpere papusi gonflabile laughing))

| anonim_4396 explică (pentru alina2k18):

Nu ma cobor la nivelul tau. happy

| alina2k18 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dă-ti cu un pic de reveneală după fiecare lăbuțăwinking ca nu te mai faci binewinking

| Eireann a răspuns:

Eu cred ca tu nu te astepti sa faca ele numai primul pas, te astepti sa faca si ceilalti 100 de kilometrii care urmeaza. "Ofer prea mult" - ce anume? Ma bucur ca esti functional in societate. Dar poti sa ma faci sa rad? Poti sa ma inveselesti cand am avut o zi proasta? Poti face un compromis daca e cazul? Cand am un succes personal sau profesional poti sa te bucuri pentru mine? Poti sa imi respecti libertatea, stilul de viata, familia si prietenii? Poti sa ma satisfaci sexual? Inainte sa stiu lucrurile astea despre tine nu pari ideal deloc, imi pari anonim, anost si arogant. Cum am spus, esti functional social, asta nu inseamna ca lumea iti datoreaza ceva sau femeile ar trebui sa iti cada la picioare.

| anonim_4396 explică (pentru Eireann):

Sincer cred ca pot sa fac ce spui. happy Nu ar fi problema de ele, ci sa ajung pana acolo incat sa le fac. happy

Răspuns utilizator avertizat
| ancaval a răspuns:

Păi tu, ca bărbat, trebuie să faci primul pas. Eu, ca fată, nu aș alerga după un băiat, aștept să vină el la mine. Așa mi se pare mai normal.

| anonim_4396 explică (pentru ancaval):

Nu scrie nicaieri asta cu barbatul trebuie sa faca primul pas. Acum femeia este egala cu barbatul, asadar poate sa faca aceleasi lucruri ca si un barbat, cel putin teoretic. happy
Si uite... cum tu nu alergi dupa baieti, asa nici eu nu alerg dupa fete. Pur si simplu nu imi place sa fac primul pas. happy

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bineinteles ca nu scrie nicaieri ca baiatul trebuie sa faca primul pas, ca asta este o lege nescrisa, de mii de ani, a bunului simt, al mamei naturi, ca fiecare masculin sa-si caute partenera ca sa se imperecheze si sa procreeze.
Cum in ziua de azi, cele care se dau la barbati sunt prostituatele si disperatele, ramane la latitudinea ta ce alegi!
Degeaba esti frumos, destept si cu bani, daca esti snob si aroagant, ca o fata cu bun simt, inteligenta si serioasa, nu iti va face niciodata avansuri.
Pana la urma castiga cel care-i destept si stie sa deschida gura!

| alina2k18 a răspuns (pentru Violleta2022):

''Cum in ziua de azi, cele care se dau la barbati sunt prostituatele''
Alea vor banu' laughing nu cardeala expirata din 98winking
laughing
Plus cine e destept, frumos si cu bani cu adevarat e luat de mult laughing

| Violleta2022 a răspuns (pentru alina2k18):

Corect!

| ancaval a răspuns (pentru anonim_4396):

Na, dacă suntem încăpățânați, rămânem singuri. Și poate e mai bine!

Răspuns utilizator avertizat
| ancaval a răspuns (pentru AngelErmin):

Cu ce mentalitate dau răspunsuri? NU e treaba ta, poți ignora răspunsul meu. Și de ce nu o faci? De ce?

Toți bărbații trebuie să facă primul pas de parcă ar fi niște slugi, care depind de femeie? Dacă tu, atunci când cauți o femeie, te consideri slugă, e strict treaba ta.
Eu NU am făcut, slugă, pe nimeni!

Răspuns utilizator avertizat
| ancaval a răspuns (pentru AngelErmin):

Nu mă interesează dacă ai, sau nu, șanse la femeie/dacă vrei, sau nu, șanse. E viața ta. Descurcă-te!

| Emazio a răspuns (pentru ancaval):

Vremurile alea au trecut, s-a vrut egalitate, acum o avem. Nu exista egali unde ne convine si atat. Egalitatea vine cu partile ei bune si cele rele, asteapta tu sa te bage unul in seama si dupa sa nu zici de ce esti nefericita, cand puteai sa te bagi in seama fix cu barbatul de care iti place.

| Emazio a răspuns (pentru Violleta2022):

Cata dezinformare, eu zic sa citesti despre obiceiurile de imperechere la oameni acum mii de ani cand spui tu. Cand femeia era un bun de schimb, sau cand era promisa la nastere... Si daca tot vrei sa o dam pe natura asa cu masculin, atunci nici sa nu ai o problema cand un barbat umbla dupa mai multe femei, asa ca in natura.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Emazio):

Esti depasit de realitate baiete.
Asteapta tu sa sara femeile pe tine, ca sar doar curvulitele, nu cele serioase si pentru cateva tavaleli te bucuri ca le ai in pat, dar nu o femeie serioasa sau cinstita.
In ce priveste faptul ca barbatul umbla cu mai multe femei, doar curvarul umbla, nu "toti barbatii".

| Violleta2022 a răspuns (pentru Emazio):

Ce treaba are imperecherea animalelor cu noi, oamenii, care suntem rasa superioara, care gandim, care ne folosim creierul ca sa luam decizii...
Nu crezi ca esti misogin dupa raspunsul jignitor, oferit la adresa femeilor?
Chiar te-au refuzat toate femeile, de esti asa de pornit impotriva lor? Oare de ce?

| Emma30555 a răspuns (pentru Emazio):

Degeaba impui tu egalitate dacă fetele nu vor sa abordeze băieții fiindcă sunt destui care le abordează pe ele, în sensul ca totuși moda asta nu a trecut. Pur și simplu, în continuare sunt băieți care abordează fete dar dintotdeauna fata a făcut un prim pas subtil, adică a dat curaj băiatului în sensul ca i-a zâmbit, sau i-a dat de înțeles ca îl place dar propunerea nu poate veni de la ea, daca el nu face nimic după semnalele ei pentru ea e clara treaba, ori nu o place ori nu e pregătit de relație

| Emazio a răspuns (pentru Violleta2022):

Cand mai dezmeticesti viața poate mai vorbim, omul este dual, are natura animalica precum si cea rațională. Ce e aia rasa superioară, uite din cauza astora ca tine a aparut eugenia si genocidul, astia cu rasa superioara. Singurul lucru care ne deosebește de animale este ratiunea. De unde ai dedus tu cu mintea aia scurta ca am zis eu ca femeia este sclava barbatului?
Toti suntem egali, la fel si in ceea ce privește curtatul.

| Emazio a răspuns (pentru Emma30555):

Persoana inconștientă esti, probabil si analfabeta funcțională. Daca ai citi comentările ai vedea niște adevăruri dureroase despre băieți, ce se intampla cu cei timizi de exemplu? Stam asa in ignoranța noastră si asteptam sa ne bage in seama unul.
Sau crezi ca atunci cand te nasti ca baiat te învăța toata viata sa bagi fete in seama, fara sa ai propriile tale lupte interioare in legatura cu asta.
Încă exista cum ai spus si tu băieți care baga in seama, dar incet incet fete baga si ele in seama. E o norma care deja se schimba vizibil, ca ambele sexe sa bage in seama. Sau sa inteleg ca femeile au un handicap si nu sunt pregătite de viata reala, de a aborda si ele barbati... Bine ca nu gândesc toate femeile ca tine, ca ar fi jale.

| Emma30555 a răspuns (pentru Emazio):

Eu nu sunt inconștiență nici nu înțeleg de ce ai folosit acest cuvânt eu ți am relatat cum e de fapt în realitate, fetele se pot baga în seama dar niciodată nu o sa facă ele curte băieților, e jenant, poate o fata mai tupeista cu un băiat timid, dar o fata de calitate, frumoasa deșteaptă nu va face avansuri unui băiat, cel mult ii va da semnale, îl va baga în seama, va râde la glumele lui, dar acum nu se pot inversa rolurile. În viata cei curajoși au mai mult de câștigat, ți am zis fetele au inițiative dar nu pot compensa rolul unui bărbat, dacă el e pampalu ce sa i facă ea? Dacă e doar timid, ok, poate fii, dar dacă fata ii da semnale, vorbește cu el, îl baga în seama, ce sa faca mai mult?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Emazio):

Ce viata sa "dezmeticesc" mai baiete, am peste 50 si sunt maritata.
Constat ca ai venit aici sa jignesti femeile, probabi pentru ca esti ori incapabil sa satisfaci o femeie.
Te sfatuiesc sa-ti vezi de lungul nasului, inainte sa jignesti!

| Dorotheea21 a răspuns:

Este un tip cam la trei cm de tine, care nu numai ca nu agata, dar le si refuza pe cele care incearca sa il agate.
Asta barbat! :))
https://www.tpu.ro/......2-fete-au/
Singura problema e ca tine tare de numarul tramvaiului, in loc sa te ajute. :)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu le prea interesează pe fete daca ai vicii, mai mult contează chestiile astea la noi, ca tipa să fie sănătoasă pentru a putea avea copii sănătoși, deoarece in ea creste acel copil, viciile afectează sperma dar nu atât de mult le cat afectează ovulul.
.

Pai este ușor să -ti răspunzi la întrebare, nu te dorește nici una pentru că te lauzi cu ce ai, e ca și cum ai avea o mașină scumpă și ai incerca sa impresionezi cu chestii superficiale pentru că nu ai un caracter matur, asteptul nu prea are importanta, nici banii, doar atragi dar pentru a avea succes la femei trebuie sa ai și un caracter plăcut, că poți să fii milionar singurele care o sa le atragi sunt materialistele.
De fapt daca ești cat de cat ok, poți fii și broke fara job și drogat, și să ai ce fwte.

Legat că tu nu vrei sa abordezi fete, nu cred că ești cine știe ce vedeta sa fii abordat de o tipa, nu o sa vina nici una la tine in vecii vecilor să ți spună că e atrasa de tine și vrea să iasă cu tine, dar e tocmai okey sa abordezi tu pentru că tipa de obicei te apreciază pentru că ai avut curaj să faci asta, ea nu având.

| GirlOnline81 a răspuns:

Te-as fi luat eu, dar m-ai pierdut la " mi se pare ca ofer prea multe..."...

| anonim_4396 explică (pentru GirlOnline81):

Iti mai dau o sansa laughing

| GirlOnline81 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu auzi ca m-am răzgândit? laughing

Acum serios vorbind, poate ca ești un tip mișto, dar " par prea ideal" nu exista. Bărbat ideal nici la biserica nu găsești, iti dau cuvântul meu big grin.

| anonim_4396 explică (pentru GirlOnline81):

Nu ma cunosti laughing

Răspuns utilizator avertizat
| kinderman a răspuns:

Iti lipseste curajul