| mimirea a întrebat:

Mi-am început viața sexuală la 22 de ani(acum am 23) doar cu un partener care deja îmi este soț,problema este ca deja de un an în timpul actului sexual nu simt absolut nimic. Credeam ca cu timpul se va ameliora aceasta situație,dar din păcate nu. Cu adevăr îmi doresc partenerul totul merge bine, pînă când deja își introduce în mine penisul și nu simt nimic doar cum s-ar freca ceva și atât. Care ar fi problema? Din ce cauza? Rog seriozitate! Mulțumesc!

41 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Simti atractie fizica?

| mimirea explică (pentru RAY):

Da

| RAY a răspuns (pentru mimirea):

Te masturbezi?

| mimirea explică (pentru RAY):

Doar la clitoris

| RAY a răspuns (pentru mimirea):

Atunci simti placere?

| mimirea explică (pentru RAY):

Da simt placere

| RAY a răspuns (pentru mimirea):

Deci cand iti atingi clitorosul cu degetele simti placere dar la penetrare vaginala nu simti, sex oral ai primit?

| mimirea explică (pentru RAY):

Am primit sex oral si doar la clitoris primesc placere

| RAY a răspuns (pentru mimirea):

Desi simti placere atunci, iti face mereu oral?

| mimirea explică (pentru RAY):

Mereu

| RAY a răspuns (pentru mimirea):

Ai orgasm cand iti face oral?

| mimirea explică (pentru RAY):

Dacă sincer nu știu ce e asta un orgasm, pot doar descrie ce simt....simt așa o placere imensa încât nu pot sta locului, așa e mare plăcerea ca nu o pot răbda pînă la sfârșit...se încălzește tot corpul

| RAY a răspuns (pentru mimirea):

Orgasmul este ca o explozie, este punctul cel mai puternic resimtit de catre creierul uman, tu simti o placere continua, nici singura nu ajungi la orgasm?

| mimirea explică (pentru RAY):

Nu

| RAY a răspuns (pentru mimirea):

Ce pozitii ai incercat cu el?

| mimirea explică (pentru RAY):

Poziția misionarul, lingurița, ancora, capra

| RAY a răspuns (pentru mimirea):

Citesti carti romantice cu content sexual?

| mimirea explică (pentru RAY):

Nu,nu citesc

| RAY a răspuns (pentru mimirea):

Citeste,dezvoltati imaginatia

| SG1995 a răspuns (pentru RAY):

Ce are scula cu prefectura, atracția și compatibilitatea sexuală nu e unu și același lucru. D'aia nu simte nimic că e proastă, s-a aruncat în pla primului tip fără să ia în considerare și compatibilitatea sexuală. Și apoi te întrebi de ce se ajunge la divorț, din cauza fraierelor, care se mărită virigine și la 40 de ani se trezesc că s-au plictisit și-s rupte-n c#u după plă.

| RAY a răspuns (pentru SG1995):

Nu putea sa stie de compatibilitatea sexuală

| mimirea explică (pentru RAY):

Și asta e concluzia?

| RAY a răspuns (pentru mimirea):

Nu este nici una, sexologia feminima e complicata, dar, atractia fizica conteaza, macar vaginul e umed cand te penetreaza, simti fluturiasi aia cand il vezi?

| mimirea explică (pentru RAY):

Nu mereu e umed, cel mai multe ori nu e umed, folosim uleiuri

| RAY a răspuns (pentru mimirea):

Eu cred ca nu prea ai fost atrasa de el fizic

| sadrian46 a răspuns (pentru mimirea):

Da, acea plăcere imensă se numește orgasm.

| Violleta2022 a răspuns:

Lipsa preludiului, nepriceperea barbatului sau masura pebisului foarte mica, duc la lipsa placerii.
constat ca nu ti s eface preludiu, deci, nu simti nimic pentru ca barbatul tau nici macar nu-i interesat sa citeasca si sa inteleaga ca trebuie sa te pregateasca de sex.
Un barbat iubitor, ar citii si ar face ce-i sta in putere, sa-si satisfaca femeia.
Incepand cu preludiul, unde exciti fata si unde ii poti obtine un orgasm clitoridian, pana la folosinta de jucarii sexuale, ca sa-i obtina si un orgasm vaginal, daca mama natura l=-a dotat cu un cuc mic, imposibils a satisfaca.

| Csander a răspuns (pentru Violleta2022):

Te-ai gandit vreodata ca daca tu, ca femeie, te poti satisface cu un singur deget care probabil nu are mai mult de 10 cm, de ce nu ar putea s-o faca si-un barbat mai putin dotat? Marimea penisului e doar o prostie, nu are nici o importanta, ba din contra, un penis mare iti poate provoca dureri, vaginul chiar ajungand sa nu mai poata produce acea secretie lufrifianta.
Tipul respectivei domnisoare care a pus intrebarea nu isi da silinta deloc. Indiferent ca este dotat sau nu, nu are importanta, sunt atatea metode prin care poti satisface si poti aduce o femeie la orgasm, trebuie doar sa vrei asta, sa iti pese de ea, nu doar de tine ca barbat care ti-o bagi si stii sigur ca se termina candva.

Dar da, lumea a dat-o-n basme pe aici cu intrebari fara rost.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Csander):

Imi pare rau sa-ti spun, dar esti departe de adevar, probabil din nestiinta.
Una este excitarea si actionarea cu un deget pe clitoris, obtinand un orgasm clitordian si alta este sexul vaginal cu un penis adevarat, obtinand cu orgasm vaginal.
Daca la excitarea clitoridiana este de ajuns un varf de deget, la sexul vaginal, este nevoie de un penis adevarat, care sa excite peretii vaginali si sa poate obtine un orgasm vaginal, ceea ce un penis mic sau unul subtire, nu pot obtine.
La sexul vaginal, nu te satisfaci cu degetul!

| Csander a răspuns (pentru Violleta2022):

Vorbeam de satisfacere, nu? Nu de modul in care poti a avea un orgasm si de cate feluri poate fi acesta, era stric de faptul ca poti fi satisfacuta chiar si daca partenerul este sau nu dotat.
Si acum ca o gluma rasista, totusi nu cred ca s-a cuplat cu un asiatic, pentru ca ei sunt mai "saraci" la capitolul acesta.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Csander):

Sa stii si tu, cu un deget in vagin, nu vei satisface niciodata o fata!

| Csander a răspuns (pentru Violleta2022):

N-a zis nimeni nimic de bagat un deget in vagin, cel putin eu unul nu intentia asta am avut-o desi probabil s-a inteles altceva. Desi sa stii ca te inseli putin la treaba asta. daca tot ai deschis subiectul. Un deget "bine plasat" in vagin, poate face minuni prin ceva apasat si mangaiat. Deci, iata o alta modalitate prin care o femeie poate ajunge la orgasm, indiferent de felul lui, trebuie doar sa-ti dai silinta un pic.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Csander):

Pai, chiar tu ai spus asta:
"Te-ai gandit vreodata ca daca tu, ca femeie, te poti satisface cu un singur deget care probabil nu are mai mult de 10 cm, de ce nu ar putea s-o faca si-un barbat mai putin dotat?"
Baiete, habar nu ai ce vorbesti!
Nici o fata/femeie nu va fi satisfacuta vaginal cu un deget, da, o poti excita, dar nicicum nu poti obtine un orgasm vaginal, cu un deget.
Din pacate, ai multe lacune in ce priveste acest subiect, de aceea te sfatuiesc sa-i lasi pe altii cu experinta sexuala, sa comenteze la acest subiect.

| Csander a răspuns (pentru Violleta2022):

Haha, am inteles tipul tau acum. Inteleg si de ce ceilalti useri nu te plac. Nu e pentru faptul ca ca le raspunzi rautacios, ca atitudinea ta vrea sa para cea in care le stii pe toate, ci faptul ca nu accepti parerile altora si explicatiile lor.
Nu sunt genul care sa vorbesc in nestire de cauza, pentru ca ar fi penibil si nu m-as baga la ceva ce nu stiu sau chiar de n-as baga, in momentul in care nu stiu, nu mi-ar fi nici o rusine sa zic acest lucru. Google stie multe, iar daca Google stie, stim si noi, ori chiar am avut de-a face cu o profesoara de sexologie.
Te-am salutat, o seara buna sa ai! Si da, am recitit ce-am scris in primul meu mesaj, exprimarea a fost proasta, s-a inteles altceva.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Csander):

Cum as putea sa accept parerea altora, care vorbesc in necunostinta de cauza, asa cum ai facut si tu aici?
Te sfatuiessc sa vobesti doar cand ai cunsotinte solide si ai experimentat asa ceva. In caz contrar, ai grija sa nu te faci de rusine.

PS Merci de urare, desii, este total nepotrivita mie... fiind deja 10 dimineata aici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai deasupra lui, si te ghidezi, poate asa ajungi la orgasm.

| Romanul86 a răspuns:

1. Spune-i problema asta și lui.
2. Fă dragoste mai des nu mai rar pentru că dacă vei face dragoste mai rar vei înrăutăți situația din cauza fustrărilor din ambele părți.
3. Stai tu deasupra lui și condu tu actul sexual.
4. Ar trebui să te maturbeze el până când ești aproape de orgasm iar apoi să faceți dragoste normal. De metoda 4 însă vei deveni nemulțumită cu timpul.
5. Probabil tu ești o femeie care se excită dacă el e romantic și îți spune ceva interesant și frumos, dacă ești așa, spune-i să fie romantic tot timpul, chiar și atunci când faci dragoste.
6. Citește cărți despre relații intime sau despre frigiditate.

Probabil tu când erai copilă ai auzit sau ai vazut părinții când făceau dragoste și de atunci ai un blocaj sau o repulsie ori.

| SupMates a răspuns:

Ar trebui sa iti informezi sotul despre asta si sa ii spus sa incerce sa amelioreze problema, sunt mii de siteuri care sa il invete ce si cum să faca happy

| Papusica190 a răspuns:

Și eu am pățit asta, eu stau de 12 ani cu soțul meu nu sunt bătrână am doar 28 de ani stau cu el de la 15 ani.in fine.De vina e obisnuinta același lucru te plictisește și nu mai simți nimic.Eu incerc să mă gândesc la ceva excitant, ne uitam la filme pentru adulți și la mine a funcționat am inceput sa am din nou orgasm.E nașpa sa nu ai orgasm știu asta.Succes!

| mimirea explică (pentru Papusica190):

Problema e că, nu am simțit niciodată orgasm, nici chiar de la început sad

| Papusica190 a răspuns (pentru mimirea):

Poate că nu îl iubesti, sau nu la-i iubit niciodată. Pentru că atunci când iubești pe cineva te excita până și săruturile lui, îmbrățișările lui și incepi sa simți fluturi in stomac și atunci e imposibil sa nu ai orgasm.