| EnvyU a întrebat:

Salutare, (o sa fie mult de citit) normal nu intreb pe altii ce sa fac dar de data asta sunt intr-o mica dilema. Este vorba de o fata cu care am fost amici de aproape 3 ani, spun am fost pentru ca ne-am cam certat, am fost foarte badaran si i-am spus niste vorbe grele ca statea cu un idiot si nu vroia sa il lase, in fine nu conteaza asta.

Nu am mai vorbit cu ea cred de cam 5-6 luni. Inainte sa ne certam vorbeam in fiecare zi si ne vedeam din cand in cand, eu am inceput sa tin la ea si desi vreau sa ma mint ca am uitat-o si nu mai simt nimic....Acum o saptamana m-a sunat cu pretextul ca era ziua verisoarei mele (prin ea am cunoscut-o) si am vorbit despre ce mai face, ce mai fac, am intrebat-o ce mai face cu gagicu ei (l-a lasat pe primul si isi facuse altu) mi-a spus ca s-au certat si s-au despartit.

Cand am auzit asta am incercat sa ma abtin sa nu arat prin voce ca sunt super bucuros.

Din cauza acelui telefon am inceput sa ma simt ciudat, chiar am si visat-o 2-3 zile la rand, si in fiecare vis cand o priveam imi venea sa zambesc degeaba si aveam un sentiment cu care nu sunt obisnuit.

Acum nu stiu ce sa fac, sa ii dau mesaj sa ii spun ca am visat-o si nu stiu ce?

Faza e ca am avut ocazia sa fim impreuna dar nu stiu ce s-a intamplat. Dupa ce se despartise de primul am invitat-o la niste prieteni si am ramas la ei, in seara aia a fost prima oara cand am sarutat-o si a doua zi i-am spus "sa stii ca sarutul ala parca a fost aiurea, adica nu am simtit nimic" si ea a zis la fel si am decis sa ramanem prieteni.

Dupa inca o perioada de liniste m-a sunat ca cica e la munca si nu poate sa ajunga acasa (ea sta in afara Bucurestiului) ca nu mai are maxi taxi si daca poate sa stea la mine. Eu eram cu un prieten la biliard, i-am spus sa vina unde eram ca poate sa stea la mine.

Cand am ajuns acasa am dormit in acelasi pat, eu am inceput prin masaj, apoi mangaieri, ea nu vroia, si apoi deodata s-a intors la mine si a inceput sa ma mangaie, s-a pus pe mine mi-a luat mainile si le-a pus peste tot pe corpul ei, cand incercam sa o sarut se ferea insa. Imi spunea ca nu vrea o relatie ca nu vrea sa se mai indragosteasca.

Eu am zis bine si am incetat acel...preludiu.

De atunci nu am mai vorbit (a doua zi mi-a spus ca ce am facut aseara a fost doar o prosteala intre prieteni)

Ce sa mai cred, cum aflu daca simte ceva pentru mine, oare merita sa imi bat capul? Nu prea ma incanta sa alerg dupa o fata dar cred ca ea chiar merita. Mereu cand ieseam cu ea eram super vesel, vorbaret, cu chef de distractie. De atunci am fost exact opusul.

Am zis ca daca e sa vina dragostea o sa vina fara sa fac prea mult efort pentru ca asa e scris, nu?

Mda si cam asta e povestea, stiu ca din ce am scris pare ca trebuie sa ma zbat pentru ea dar eu cred ca mai bine ma uit la viitor si las trecutu unde ii este locul.

Răspuns Câştigător
| sayWhaaat a răspuns:

Ai gresit mult tare cand i-ai spus ca nu ai simtit nimic in sarutul ala.
Nu stiu, sincer, e foarte complicata povestea ta.
In orice caz, parerea mea este ca ai cateva variante, unele mai bune altele mai putin bune.
1.Continui sa o lălăiești ca până acum, speri sa se întâmple ceva de la sine.
2. Încerci să faci ceva pentru a o câștiga, îi spui ce simți, și în funcție de răspunsul ei, daca zice da, bravo tie, daca nu ori ramaneti prieteni in continuare ( da stiu, nu se poate ramane la relatia de prieten cu o fata de care esti indragostit, astea-s abureli, dar na', e la moda asta cu ramasu' prieteni ), ori incerci sa uiti de ea, indepartand-o incet incet de tine.
Bafta! happy

5 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Iti cam lipseste curajul in fata acestei fete,daca o iubesti fi mai insistent,nu mai astepta doar de la ea initiativa,mai sun-o si tu,da-i mesaje,ea a incercat dar tu nu prea,tu esti problema nu ea, iti e draga, fa pasii necesari, daca nu, vor face altii si o vei pierde ca si pana acum

| Cristiann25 a răspuns:

Ea cu siguranta ar vrea o relatie cu tine mai ales ca va cunoasteti bine dar daca tu ii spui lucruri de genul "a fost o prostie acel sarut" etc normal ca ii este frica apoi ca poate tu chiar nu o placi.
Cel mai SIGUR e sa ii dai un mesaj lung in care sa ii spui TOT ce simti si sa ii mentionezi ca este cat se poate de serios ce ai scris acolo! Succes.

| SunnyDay88 a răspuns:

Nu. nu-ti mai imagina o relatie cu ea ca e degeaba. si nu te mai baga in relatiile ei!
daca vroia sa fie cu tine si simtea ceva pentru tine renunta la oricine pentru a fi cu tine, dar ti-a zis in fata ca nu vrea sa se indragosteasca! ce a facut ea a fost un test sa vada pana unde poate merge cu tine...de ce nu te-a cautat inainte sa fie cu al 2-lea?
eu am experienta cu astfel de cazuri si stiu bine despre ce vorbesc.
poate nu ai sa ma asculti si ai sa te impaci cu ea si o sa accepte sa fiti impreuna si cand o sa inceapa sa tipe la tine si sa se poate urat cu tine sa nu mai insisti. pur si simplu nu exista compatibilitate.

| EnvyU explică (pentru SunnyDay88):

Cred ca ai dreptate happy I-am dat astazi un mesaj si i-am spus ca de cand m-a sunat am inceput sa o visez si ca mi-a trezit un sentiment care credeam ca l-am uitat si ca ma gandesc mereu la ea. Apoi ea peste 2 ore mi-a dat un simplu mesaj ca nu se duce azi la munca si ca e ziua lu sora ei. (o intrebasem aseara pe facebook daca lucreaza azi straight face ) Mi-a confirmat ce credeam.
MULTUMESC la toti pentru raspunsuri

| UngUrU777 a răspuns:

Frate faza cu sarutu la prieteni, a fost de acord cu tine ca ii era rusine, adica tu ziceai ca a fost prosteala si ea ar fi simtit ceva, nu a avut tupeu sati zica! Acolo ai gresit, se ascunde, vrea sa faci tu ptimi pasi!