| Anonimul929293 a întrebat:

Salutare oameni buni! Tin sa precizez si eu aici o experienta din care nu prea stiu ce se inteleg. Cunoscand o fata mai mare ca mine eu avand 23 ea avand 38 si o relatie cu un tip de 30. Lucrurile au degenerat, a inceput sa se certe cu el spunanad ca eu o satisfac cum trebuie. Persoana in cauza are 2 copii dintr-o casatorie ce s-a terminat din cauza ei..cautand aventuri. Timpul a trecut aproape un an, lucrurile s-au schimbat dragoste tot mai rar, mesaje gasite cu tipul de 30 ani gen "hai sa facem dragoste" copiii care au devenit un stres pentru mine de 23 ani, lucruri materiale scumpe, cumparaturi facute doar de mine, facturi platite de mine, iesiri platite doar de mine, iar multumire nu o mai vad. Tot timpul nervoasa, frustrata cu spume... timp de mine tot mai rar. Tinf sa cred ca este greseala vietii, timp si bani cu carul pierdut...

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ufff, tu ai picat de fraier aici, odata ce te tine doar sa o ajuti financiar.
Odata ce se intalneste cu celalalt pentru sex, este evident ca acela o satisface sexual, iar pe tine te prefera sa ai grija de copii ei, de casa ei, de cumparaturile si facturile ei.

| mihai69 a răspuns:

Cam târziu ai văzut adevărul...

| Freya1 a răspuns:

Pai daca si-a pierdut căsnicia din cauza faptului că umbla din floare in floare, cu ce crezi tu ca esti mai special incat sa isi lase obiceiul si sa isi repună pirostriile?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!

Categoric ai avut de pierdut timp, resure, energie si bani.

Dar priveste parea pozitiva, ii poti pune punct si poti alege sa iei totul ca pe o experienta care sa te ajute pe viitor, poate sa eviti persoane la fel sau poate chiar mai nocive decat ea

Succes!

| Mopmop a răspuns:

Trece totul la experiente. Da-i bloc pe toata linia si cauta-ti alta relatie. Data viitoare fii mai atent la motivele penteu care s-a despartit de fostul... poate repeta istoria.
Fiecare avem schelete in dulap da femeia asta din ce spui tu are cateva cripte pline...

| geoconda a răspuns:

Ia stai asa! Ai 23 de ani și dânsa 38?

| Nyarlathotep a răspuns:

1. De ce este in relatie cu o femeie aproape dublu ca varsta care mai are si copii?

2. De ce platesti pentru copii altuia?

3. Nu te uita la ce zice o femeie. Uita-te la ce face. Cand o femeie te va lauda ca o satisfaci incercand sa faca altuia in ciuda, crezi ca nu-ti va face si tie la fel dupa o vreme. Iti va face exact la fel si tie. Nu te uita la ce zice o femeie, uita-te la ce face.

4. De ce ai acceptat o relatie cu o femeie cu copii care si-a sabotat casnicia pentru aventuri? Crezi ca nu urma sa-ti faca si tie la fel? Nu te uita la ce zice o femeie, uita-te la ce face.

5. De ce crezi ca o femeie va fi recunoscatoare pentru ca ai grija financiar de ea si copii ei? Ea a demonstrat ca nu este o femeie de casa, nu este o femeie intreaga la cap si cand este tratata cu respect si intretinuta si tinuta in puf normal ca va avea un comportament execrabil, epntru ca si ea are un caracter execrabil si te va trata ca atare: EXECRABIL! Intotdeauna te uiti la ce face acea femeie, te uiti la trecutul ei si iti vei da seama ce te asteapta si pe tine.

6. Poate la inceput era indragostita de tine, poate pentru ca era totul la inceput, poate pentru ca ii placea morcovul tanar, poate pentru ca cauta un fraier s-o tina in puf. Sau poate asta era teatrul care l-a jucat incat sa te pacaleasca sa devii sponsorul ei oficial, financiar. Daca a reusit sa te pacaleasca, nu mai este nevoita sa-ti ofere "dragoste" pentru ca deja si-a atins scopul. Tu cheltui bani, dar ea rareste dragostea. A trebuit s-o faca la inceput sa te imbrobodeasca. De ce ar mai face dragoste cu tine acum cand tu ii oferi practic tot ce cere, fara nici o restricite, fara sa o faci sa merite acel sprijin financiar. Normal ca respectul a disparut, cand respectul dispare, sexul dispare. Cand sexul dispare, dispare doar pentru tine, nu pentru altii.