| fsc a întrebat:

Povestea mea e putin cam complicata, dar am sa incerc sa o spun pe scurt poate ma puteti ajuta cu un sfat o parere!
Iubita mea m-a parasit acum 1 luna dupa o relatie de 3 ani cu bune si cu rele din partea amandurora. Am mai avut in trecut certuri ca orice cuplu dar toate finalizandu-se cu o impacare intr-un timp foarte scurt doar ca acum e totul diferit. Imi spune ca vrea sa fie singura si ca nu mai putem continua relatia asta si ca nu si-a gasit pe altcineva si nici nu vrea! Cu toate asta am mai vorbit in tot timpul acesta mai rar da am vorbit. In luna august am avut o scena, o cearta la intoarcerea de la mare si de atunci am simtit schimbarea ei. Nu mai era la fel, raspundea la mesaje mai rar si asa mai departe. I-am cerut sa ne impacam si sa trecem peste aceste probleme impreuna si sa ne schimbam amandoi atitudinea dar nu vrea in nici un caz. Imi tot spune ca relatia noastra s-a terminat si ca vrea sa fie singura.
Credeti ca ne vom impaca la un moment dat? Eu o iubesc foarte mult si as vrea sa se intoarca. As putea face ceva in acest sens?

7 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Aprob cu colega, are pe altcineva si nu iti spune, sau e indragostita de cineva care nu o place, s-a saturat de tine, a dat de cineva mai placut ca tine. O fata sta singura decat daca are ceva la cap, ceea ce nu e cazul aici.

Nu stiu daca e cazul sa explic si de ce, dar se stie de ce, adica se stie de ce se intampla asa, pentru ca de copii si animale nu ne saturam doar ca am vazut altii mai buni, mai destepti, mai frumosi. Nu cont ca e altfel de iubire, cont ca principiul este acelasi. Dorinta de schimbare si pusu pata pe altul sau alta, NU este intamplatoare, are o cauza.

Nu va veti mai impaca, cauta alta, oricum e o loterie, poate face la fel sau nu! Deci nu te descuraja acum cum ca toate sunt la fel, foarte multe cupluri au dainuit foarte mult.

| Paul754880338 a răspuns:

Crezi ca ai facut tot ce se poate inainte de a renunta?

| fsc explică (pentru Paul754880338):

Cam da...

| Paul754880338 a răspuns (pentru fsc):

Atunci ...renunta.

Răspuns utilizator avertizat
| Basileu a răspuns:

Daca tu simti ca ai dat 100% din tine in relatia asta pentru a o mentine in picooare si cu toate astea nu a mers, renunta.Pe moment nu ti se pare firesc, dar nu te merita, esti mult mai bun de cat ea, ti-ai aratat interesul si exprimat iubirea.Cauta placere si satisfactie intr-o persoana care sa fie mereu langa tine, cauta pe altcineva.Da-ti timp de vindecare si pleaca mai departe, pa si next!

| randomdata a răspuns:

Fara perdea, iti spun sincer cred ca fata si-a reorientat atentia catre altcineva