| radu7osanu a întrebat:

Salutare prieteni, am o prietena care locuieste in Italia iar vara vine sa ne vedem. Vorbesc cu ea zilnic si de la o vreme nu mai avem despre ce discuta si ma simt prost ca discutia dintre noi dureaza foarte putin.Imi puteti da niste sfaturi despre ce as putea discuta cu ea,o tema asa mai amuzanta, sa ne simtim bine amindoi.Va rog mult, dau funda!

5 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Filme' carti, videoclipuri amuzante dai sa vada, glume, bancuri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai. Povestiti intamplati reale. Atunci cand doua persoane vor sa comunice se intreaba ce au mai facut, cum a fost, etc, adica se gasesc subiecte de discutie. Asa si la mine durează putin conversatiile pentru ca eu nu am interes fata de el, doar el pune intrebari si na. Sper ca nu e la fel si la tine. Nu trebuie sa fie monolog. Oricum relatiile la distanta nu tin, tu vrei sa o vezi doar o data pe an? Vei avea de suferit sa stii, daca te implici sentimental.

| NoRegretsxx a răspuns:

1 Vorbeste mai rar de acum incolo.
2 Intreab-o despre copilaria ei, nu cred ca stii tot despre ea.