| Sertisafeti a întrebat:

Salutare,prieteni! Am o relație de 6 luni.Totul decurge bine și frumos, doar ca... apetitul meu sexual pentru ea a cam scăzut.Nu știu cum se face,dar de la o vreme nu o mai pot avea la fel de mult ca și atunci. Intreținem relații in fiecare zi,dar erecția mea nu mai tine prea mult. Am încercat sa iau Viagra, dar fără ea, nu mai pot face mare lucru.Ce este de făcut?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Discutata treaba si vazut daca mai ramaneti impreuna in viitor

| GdX a răspuns:

Te saturasi de ea. Viagra? Vrei sa plesneasca inima? Ia vitamine si multe lichide. Pana la 40 de ani nu ar trebui sa te vaiti ca o faci zilnic. Fa-ti si niste analize de nivel de testosteron si vitamine ca poate esti anemic.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Poate consideri in subconstientul tau ca faci asta doar sa termini si gata. Nu o faceti chiar in fiecare zi (desi ar fi si putin probabil sa faceti asta), faceti mai rar. Iar cand o faceti, incercati sa treceti in directia de "dragoste", in care satisfacerea celuilalt, respectiv a ta, sa fie pe primul loc. Incet si frumos.

| Xpressurself a răspuns:

Mai ia si tu o pauza, altceva nu mai faceti decat sa va intalniti pentru sex? O relatie bazata doar pe obtinerea de placeri nu tine. Sunt de parere ca cel putin tu te-ai cuplat cu ea numai pentru asta. Este nevoie sa aveti si alte activitati si hobby-uri impreuna. Mai plimbati catelul, mai aveti o seara de jucat carti cu prietenii, o zi de weekend pentru o drumetie, o zi in care doar sa invatati impreuna, cantati la un instrument, faceti karaoke sau angajati-va separat in activitati diferite, mergi la fotbal sau la karate de doua ori pe saptamana. Pe scurt, imbogateste-ti viata si fa-o mai diversa. Intreaba-te pe ce se bazeaza relatia voastra si vei gasi si raspunsul. Evident ca daca faci acelasi lucru in fiecare zi te saturi la un moment dat.
Asta daca nu te mai si masturbezi cumva pe ascuns. Daca da, nici nu are rost sa mai intrebi. Baga-ti mintile in cap, ai o prietena, gandeste-te doar la ea. Altfel va intelege la un moment dat si te trimite la plimbare pentru ca fetele nu-s proaste, doar ca nu iti spun in fata. Este echivalent cu inselatul, ca doar nu te masturbezi gandindu-te la ea cand o ai in fiecare seara. E evident, nu? Ti-e gandul la altele. Va intreb baieti si nu are rost sa imi raspundeti mie ci voua: Cat de proaste credeti voi ca sunt fetele mai ales cand este asa de evident ce faceti? Fum fara foc nu iese si nici nu ai cum sa ramai fara vlaga daca nu cumva faci risipa.

| Catalin77945 a răspuns:

O relatie nu se rezuma doar la sex