| Serban7554 a întrebat:

Stiti cum as putea sa imi conving iubitul sa facem sex? El este mai timid si l-am intrebat dar nu vrea, ce as putea face?

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Păi de ce nu vrea? laughing o fi virgin și îi e rușine că nu știe ce să facă

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Pupai penisul

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu trebuie sa-l intrebi, este suficient sa-l faci sa accepte sa intre in jocul sexual denumit ''petting'' cel care poate fi considerata ca fiind un excelent inlocuitor al sexului real. Insasi din definitie reiese ca acest cuvant "petting" provine din englezescul "to pet" si inseamna a mangaia si a dezmierda. De fapt, petting-ul corect efectuat inseamna ceva mai mult de simple atingeri nevinovate, deoarece reprezinta toate sarutarile, atingerile, mangaierile, etc. extinse pe intregul corp in vederea excitarii locurilor/zonelor erogene ale partenerului. In timpul petting-ului totul este permis, adica chiar si cunilitia (linsul "pasaricii") cat si sexul oral, insa este interzis cu desavarsire intretinerea sexului real, adica penetrarea vaginala. Petting-ul reprezinta totalitatea jocurilor erotice si sexuale si din acest motiv este cea mai tandra, frumoasa si pasionala activitate in care poti sa incerci orice iti face placere cu conditia sa reusesti sa respecti regula de baza, de a nu depasi limita obligatorie impusa; se permit toate perversiunile si/sau fanteziile sexuale adica totul... mai putin penetrarea. Prin petting se intelege practicarea tuturor actiunilor la care pot recurge cuplurile de adolescenti care inca nu si-a inceput viata intima, dar care cauta totusi sa-si provoace reciproc placere sexuala care sa se finalizeze prin orgasm si ejacularea. Petting-ul este o forma de provocare a placerii sexuale la care apeleaza tinerii care inca nu si-au inceput viata intima, sau altfel spus, petting-ul se considera a fi un joc erotic (soft sau mai hard, dupa numarul de haine pe care le pastreza tinerii pe ei...), a carui scop final este obtinerea placerii maxime. Altfel spus, petting-ul se doreste a fi alternativa aproape reala a actului intim sau sexual pentru tinerii virgini, fiind de fapt o alternativa de "sex surogat" pentru cei ce vor sa-si pastreze (inca!) virginitatea. Succes si satisfactii in cazul in care vei accepta sa practicati asa ceva. Multa sanatate!

| Sofer a răspuns:

Trebuie sa îl inițiezi încet sa știe ca vrei asta și fără sa ii fie rușine de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi oricât de timid ar fi e un pic ciudat ca nu vrea asta. Sfatul meu ar fi ca inainte sa încerci orice altceva, afla de ce nu vrea, care îi sunt motivele. Astfel vei ajunge prima dată în mintea lui si abia apoi in patul lui. Succes!

| SLS92 a răspuns:

Cum dreacu fac ma unii de au prietene care le cer sa faca sex cu ele si ei nu vor... doamne ce pot citi pe site-ul asta TE IA CAPUL

| Peachdelight a răspuns:

Poți sa îl provoci. Îl chemi intr-o seara la tine, îți pui o lenjerie sexy și îl trântești de pat, după care începi sa te mângâi, sa te freci de el..lucruri care sa îl excite. Foamea vine mâncând. Succes

| Avarya a răspuns (pentru Peachdelight):

Numai are rost sa răspund. Asta e ceea ce am vrut și eu sa spun:*

| Peachdelight a răspuns (pentru Avarya):

Geniile gândesc la fel laughing) :*

| Damaneagra1 a răspuns:

Buna! Nu trebuie sa il intrebi, poate vrea dar ii este rusine sa spuna. Trebuie sa il iei direct. (Un pahar de vin)
Daca-i necesar, ca sa aiba mai mult tupeu happy Iar dupa ii faci ce stii tu mai bine, presupun ca stii cum sa faci un brabat sa te doreascawinking