| AndrP a întrebat:

Sunt intr-o situatie dificila si am nevoie de un sfat.
Am fost împreună cu o fată acum ceva timp si înainte de crăciun am facut sex.
Prostia e ca am facut fără prezervativ si s-a întâmplat să ejaculez in ea.
Stiu, mare prostie ca nu am folosit prezervativul.
Chestia e ca, imi dă mesaj azi si imi spune ca e însărcinată.
Am înebunit efectiv...
Chestia e ca eu nu am garantia ca ramas cu mine.
Eu n-am de unde sti daca si-a mai tras-o si cu altul.
Intrebarea mea este:
Daca mergem acum la spital, putem face un test ca sa vada daca a ramas 100% cu mine sau nu?

Răspuns Apreciat de Editori
| ywar a răspuns:

Din pacate ne dam seama de greselile pe care le facem putin cam tarziu. Este important sa invatam din asta. Acum, nu stii ce face a facut fata. Poate vrea sa te friga la foc mic. Poate chiar vrea sa pastreze copilul. Nu ai de unde sa stii.
Ce poti face?
De voie, de nevoie trebuie sa stai de vorba cu ea. Ar trebui sa tii aproape de ea. Daca sunteti minori, sau numai ea e minora, ar trebui sa iei in calcul si parintii.
De ce nu face un test de sarcina in prezenta ta? Cumpara un test de sarcina si vezi care-i adevarul.
Pregateste-te pentru situatii grele, sau poate nu.

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, testul il veti putea face dupa ce se naste copilul. Pana atunci, avand suspiciuni intemeiate sa crezi ca tu esti tatal, esti obligat moral sa o sustii, finaciar si personal, fara rezerve.

| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, acum se poate face doar un test de sarcina, care sa o confirme sau infirme.
Abia cand se va naste copilasul, se va face testul de paternitate, pana atunci, nu-i posibil.
Se mai poate face avort, pana in 8 saptamani.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă mergeți acum la un medic, se poate vedea cu un test de sarcină, dacă este însărcinată sau nu. Dacă a rămas cu tine, asta se poate vedea doar după ce se naște copilul. Atunci se face test de paternitate din care se poate vedea că genele din celulele din corpul copilului provin de la tine.

| Emilian65 a răspuns:

De ce ai facut sex neprotejat? Nu te-ai gandit ca o poti lasa gravida? Acum suporta consecintele neglijentei tale. Nu se poate face test care sa indice daca esti tu tatal. Dupa ce se naste copilul poti face test de paternitate, acesta iti va indica daca tu esti nefericitul tata.

| Andreeush a răspuns:

Se poate face test de paternitate prenatal prin prelevarea unei probe de lichid amniotic. Însă această procedură implică un risc major care poate cauza pierderea sarcinii sau vreo infecție.
Dacă ai dubii în privința copilului atunci singura soluție ar fi să aștepți să se nască, după aia poți cere testul de paternitate.

| sofisis a răspuns:

Conform liniei temporale si a faptului ca ti ai dat totusi drumul in ea, probabilitatea sa NU fie copilul tau e sub 1%.

| Crackman a răspuns:

Trebuie sa se nasca micul print sa ii vezi testul adn

| Rux04 a răspuns:

Salut. După ce se va naște copilul puteți face test de paternitate și așa se va vedea al cui este copilul.

| ciordeala a răspuns:

Sa ti traiasca